Hozzataplalas de hogyan?

Figyelt kérdés

Tapszeres baba.5 honapos.Tizorai tejpep,uzsonna bebidesszert altalaba,tobbi tapszer.

Pl a fozelekes bebieteleket mikor lehet adni?Tudom h ra van irva,de ebedre?Es akkor a deli etkezes is ki van valtva ezzel?Ha egyszet delbe a k neki ilyet,attol meg maskor lehet tapszer az ebed vagy akkor mar mindig fozelek vagy valamilyen bebietel kell h legyen?Ezeket csak ebedre lehet adni?


2017. szept. 11. 16:58
 1/3 anonim ***** válasza:
64%

Èn ennél sokkal lassabban kezdtem.

mikor az 5 hót betöltötte elkezdtem kostoltatni vele répát, mikor már abbol eszegetett többet akkor krumplit, pazsternákot, sütötököt és így tovább. ìgy lassan kb 3 hét alatt kiváltottuk az ebédet, de ezt még csináltam hetekig igy.

Aztán egyszer csak reszeltem neki almát és azt kezdtem el kostoltatni, aztán a többi gyümölcsöt, és mikor az uzsonnát is kiváltottuk, akkor jött az esti tejpép és így tovább.

Annyit azért elárulok, hogy a tejpép, bébidesszertek nem éppen a legmegfelelöbb ételek a babának és föleg nem 5 hósan. Rászoktatod már most a jó kis édes, szénhidrát dús étkezésre, és csodálkozol, hogy a sima répapürét miért nem eszi meg.

2017. szept. 11. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
35%

Ha még nem kóstolt gyümölcsöt zöldséget akkor én így javasolnám (mi így csináltuk):


Két étkezés között, körülbelül fél vagy egy órával azelőtt, hogy megéhezne, reszelt alma levét kanalazz neki. Ha tetszik neki akkor szia alma! Ha nem, akkor hagyjd. Ezt 2-3 napon át csináld (minden nap ugyanakkor 1x kóstoltasd) és ha nincs gond a széklettel, nem lett kiütéses, akkor jöhet a következő. Nekünk őszibarack volt. Botmixerrel leturmixoltam és kanállal adtam, szintén két étkezés között. Aztán répa, krumpli, cékla, meggy, szilva, körte, stb..


A lényeg, hogy ismerkedjen. Amikor már egy egész adagot megeszik és nem kér enni csak pár óra múlva, akkor számít kiváltott étkezésnek.


Pl:

5 hónaposan kezdtük. Körülbelül 1 hónap alatt érte el a fiam az első kiváltást. Eleinte az ebédet. Ebédre kapott mindig főzeléket. Akkor még inkább zöldség turmixot. Két hét alatt simán megevett egy egész teás bögrényivel, amivel aztán elvolt 4 órát is. Így könnyű volt reggeli-tízórai-ebéd-uzsonna-vacsora étkezéseket tartani. Egy idő után már tízóraira és uzsira is gyümölcsöt kapott ilyen vagy olyan formában.

7-8 hónapos volt amikor este reggel kapott csak tápszert. De ehhez az kellett, hogy a lehető legtöbb zöldséget kipróbálja napokon keresztül, ahogy a gyümölcsöket is és egyen annyit, amennyivel nem éhezik.

Ha látszódott volna, hogy nem táplálja eléggé a főzelék, akkor még mindig enne napközben tápszert.

2017. szept. 11. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
0%

Ebédre kezdtük, de nem gyümölcsökkel, hogy ne legyen édesszájú. Kapott répát, avokádót, édesburgonyát stb.


Egyik sem édesszájú.

2017. szept. 11. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!