Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Most kezdjük a hozzátáplálást,...

Most kezdjük a hozzátáplálást, gyümölccsel, zöldséggel, de honnan tudom, hogy mennyi egy teljes adag, amivel jóllakik?

Figyelt kérdés
Persze fokozatosan vezetek be mindent, de mikortól adjak neki pl. egy egész almát? Vagy honnan tudom, h mibôl mennyi egy egész adag?
2017. szept. 17. 18:36
 1/6 anonim ***** válasza:
56%

Annyi egy egész adag, amit betolva a következő étkezésig jól lakik.

Iránymutatónak jó lehet, ha megnézed, mekkora egy bébiételes üveg.

2017. szept. 17. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
57%

Attol, hogy latod mennyit eszik meg. Ez nem logikus ?

Minden gyerek mas. Az enyem 1 eves koraig csak par kanallal volt hajlando barmibol is enni. A baratnom BLW- zik, es a 7 honaposa a szemem lattara nyamnyogott el egy szelet sulthust. Neki az az adag. Az enyemnek meg 2 kiskanal. Erre nincs szabaly.

2017. szept. 17. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Elsô, neked köszönöm a választ!

Kettes, te meg ha csak ilyen "ez nem logikus" stílusban vagy képes válaszolni, akkor inkább ne tedd. És de, logikus, de attól még felmerült bennem, hogy nem ártok-e, ha annyit adok neki, amennyit megeszik, mert mondjuk még túl korai az a mennyiség és visszajön az egész pl.

2017. szept. 17. 18:50
 4/6 anonim ***** válasza:
41%
Ha nagyon lelkesen eszi az utolsó falatokat is, akkor szoktam még szedni. Ha bohóckodik a végefelé, vagy nem nyitja a száját akkor nyilván nem kér többet. Gyümi 1,5-2 óra amíg megemésztődik, többet kár várni tőlük. Ha ezt az időt jókedvűen tölti, illetve zöldség után többet, akkor eleget evett. De ha megkínálod tápszerrel utána látod még mennyire igényli, ha nem nagyon eszi akkor eleget evett előtte.
2017. szept. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
*illetve tápszer/anyatej. Az enyém tápszeres azért írtam ezt.
2017. szept. 17. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
51%

Én az első hét kóstoltatása után, már lereszeltem neki egész almát. Majd megeszem ha nem eszi meg - alapon. Addig adtam neki, amíg kérte, tátotta a száját. Aztán hirtelen simán elkezdett annyit enni, hogy csak 3-4 óra után kért újra enni. Így egyértelmű volt, hogy egész adagot evett.


Én azóta is annyi gyümölcsöt, főzeléket adok neki, amennyit enni akar, tehát amíg nyitja a száját. Nem lett kövérke, nem lett túl etetve. Ezt a "szabályt" követve a fiam (minden gyerek más!) tökéletesen fejlődik és egészséges.


Majd ne lepődj meg ha a gyümölcs után hamarabb megéhezik, az nem olyan tartalmas mint egy krumplis zöldséges főzelék :)

2017. szept. 18. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!