Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Próbálkozunk a szilárd ételek...

Próbálkozunk a szilárd ételek bevezetésével. Kinek hogy sikerül, sikerült?

Figyelt kérdés

Fiam csodaszépen eszik, na meg egész sokat is.. Szeret enni. Már egy ideje darabosabbra készítem neki a főzelékeket, de szilárdat még nem nagyon evett. Azaz nem tudott. Korábban volt, hogy megpróbálta a banánt kézből, de lefutott a torkán, mert nem rág hanem csak nyel. Azóta eltelt lassan két hónap, most újra próbáltuk. Főtt répát raktam le elé, amit megmarkolt és be is tömte. De az első falat félrement. Ettől függetlenül folytatni akarta és utána már jól majszolta.


Volt valaki hasonlóan? Sokáig tarthat ez a "tanuló" időszak?


2017. szept. 22. 09:43
 1/3 A kérdező kommentje:
Tudom, nem szabad a babákat egymáshoz hasonlítani.. De azért feltűnt, hogy rajtunk kívül mindenki párizsis kenyér falatkákat, kukut, gyümölcsöt kézből meg hasonló "kész" kajákat esznek.. Vagy falatoznak.
2017. szept. 22. 09:44
 2/3 anonim ***** válasza:
A kislányom másfél évesen is még pépeset evett,mert későn kezdtek kijönni az első fogak.Akkor még csak 6-8 volt neki,így nem boldogult vele.Én nem úgy vezettem be,hogy tessék itt egy darab répa,hanem egyre kevésbé pépesítettem,egy több nagyobb darabot hagytam benne.Elmúlt 2 éves ,mikor elhagytuk teljesen a pépes ételeket.
2017. szept. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A kislányom most múlt el 8 hónapos.

Sokszor kap üveges bébiételt és ami 8 hónaposoknak van abba már vannak apró darabkák is. Szoktam adni neki a kezemből szőlőszemből darabkákat, kifli belsejéből darabkákat meg ilyenek. Szerintem a fokozatosság a lényeg. Automatikusan el kezd rágni pedig még csak 2 foga van. Eddig nem volt gond. Nem mernék amúgy egy egész kifli véget a kezébe adni meg ilyenek csak inkább én csibrálom neki aztán látom hogy hogy boldogul vele és akkor aszerint próbálkozom mindig kicsit nagyobb darabbal.

2017. szept. 22. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!