Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hogyan teszitek el a gyümölcsö...

Hogyan teszitek el a gyümölcsöket?

Figyelt kérdés
Babám 4 hónapos, 5 hónaposan szeretném elkezdeni a hozzátáplálást, tápszeres. Vettem külön kis műanyag ételtartokat. Ki kell fertőtleníteni? Turmixolva, vagy darabolva tegyem el a gyümölcsöt? Egyenlőre barack és sárgadinnye van. Milyen gyümölcsöt szoktatok eltenni? Köszönöm!

2017. szept. 30. 15:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Püréként szilikon jégkockatartóba, majd abból simitózáras zacskóba töltve.
2017. szept. 30. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
53%
Barackot én meghámozva, félbevágva tálcára rakom, így be a fagyóba, majd ha megfagytak, mehet a zacsiba. Így nem fognak összefagyni egy tömbbé. Miután kiolvadt, pépesítem. Szilvát ugyanígy raktam el.
2017. szept. 30. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
82%
Nagy divat lett ez a jégkockatartós fagyasztási mód. Nem is rossz, de csak annál, ahol tényleg van értelme. Pl. 1 kocka húsleves (zöldség+husi) szuper így, mert bármilyen főzelékbe belekeverhető. Na, de hogy a cseresznyét, szilvát, barackot miért turmixolva teszik el az rejtély. Szerintem cseresznyét, meggyet magozva, barackot, szilvát, magozva félbevágva érdemes.
2017. szept. 30. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
50%

Most mondd meg, divat a praktikum! Még ilyet! :)

Nem csak 1*1-es méretű jégkockatartó létezik.

2017. szept. 30. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
47%

Vettem 2 dl-es műanyag dobozokat, tetővel.

Turmixolom, beleteszem, mehet a fagyóba.

Igazából bármit érdemes eltenni, aminek most van szezonja: cukkini, sütőtök, szilva, barack, stb.

De akkor se lesz semmi baja, ha pl. jövő ilyenkor eszik szőlőt vagy szilvát először. :) Addig is rengeteg újdonságot tud kóstolgatni. Még azt se tudni, hogy haladtok majd. Én is úgy gondoltam, hogy 5-6 hónaposan kezdünk kóstolgatni. A fiam most 8 hónapos, ő meg úgy gondolja, hogy a cicinél jobbat még nem találtak ki. Eszébe sincs mást is enni. :)

Nekem ott foglalja a helyet a fagyasztóban a rahedli gyümölcs meg babapapi. :)

2017. szept. 30. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
47%
Nem tudom, szerintem rohadtul nem praktikus pl. a szilvát pürésítve eltenni.
2017. szept. 30. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Miért nem, ha végül úgyis püréként fogyasztja el?
2017. szept. 30. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!