Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 2 évesnek adtok csokit, pl....

2 évesnek adtok csokit, pl. Kinder csokit?

Figyelt kérdés

Ez anyám (aki egyébként csoki függő) hülyesége, hogy "jaj szegénynek hát nem adunk csokit", meg csokit vesz neki ajándékba, most pl. kinder csokit. Mi nem zárkózunk el a cukortól, hiszen ehhez is hozzá kell szoknia a szervezetnek, de mértékkel (pl. Túró rudi, baba kekszek, tejszelet, joghurt, túrókrém, müzlik). Nem gondolom, hogy egy 2 évesnek csokit kellene nasizgatnia, főleg, ha gyümölcsöt szivesen fogyaszt. (Plusz a fogmosás se éppen tökéletesen működik nálunk.)


Érdekelne ki hogy van ezzel a témával? (Véleményt írjatok, egymás oltogatását kerüljük, köszönöm.)


2017. okt. 4. 15:10
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
44%

Én nem vagyok a csoki ellen, de persze csak mértékkel adok a gyereknek. Pl. Mikuláskor, Húsvétkor amit ő kap, azt BEOSZTVA megeheti, hónapokig ki szokott tartani nála. Szerencsére az én fiam is inkább gyümölcsös, illetve a müzli- és gyümölcsszeleteket imádja. Azt én sem szeretem, mikor a hátam mögött dugdossák a gyerek kezébe a csokiszeleteket (szomszéd néni...), megértem, hogy jót akar, de ne ebéd, vagy alvás előtt tegye ezt...

A Kinder csoki amúgy nálunk pont mumus volt, attól valamiért folyton öklendezett a fiam, kétszer rápróbált, de egyszer sem jött be neki.

2017. okt. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
36%

Nem. Rossz evő és azon vagyunk, hogy normális ételből egyen legalább minimálisan. Ha a kis "befogadóképességét" édességre pazarolnánk, akkor a kalória ugyan meglenne, de a vitamin-, ásványianyag és rostszükséglet közel sem. Ő így túrórudit, tejszeletet, műzlit sem kap. Egyébként se fogadja jobban, őt édességgel se lehet megtömni.

Gyümölcspürét, krémtúrót, joghurtot és néha kekszet kap.

2017. okt. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
50%

Kindercsokit pont nem, max a kindertojást, de ezeknek borzasztó ízük van szerintem.


Normális minőségű csokoládét pont úgy kap, mint somlóit, dióstésztát porcukorral és lekvárral, vagy mondjuk tejszeletet esetleg kakaóscsigát.


Nyilván nem kakaóscsiga a reggeli, dióstészta az ebéd, vacsorára meg nem csokis almaszirmok vannak, hanem szépen kiegyensúlyozva az édes dolgok is az étrend részeit képezik nálunk.

2017. okt. 4. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
55%

Kapott már csokit de csak mértékkel. Mondjuk nálunk vannak édes dolgok is, mondjuk egy gulyás leves után palacsinta. Csokiból a kindertől ő is őklendezett gondolom a tejkrémtől felragadt a szájpadlására inkább az apukája megette.

Ritter tejcsokit szokott kapni és csokis pudingot. Dörmit nem szereti, minden figurás dologra azt hiszi játék.

A húsvéti csoki nyuszit nem bontotta fel azt hitte, hogy játék :)

Nagyszülők pont látták mikor ökledezett a kindertől nagyon megijedtek. Sokszor gyümölcsöt hoznak, és valami pici játékot.

Fiamat a labdákkal lehet kenyérre kenni.

2017. okt. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
92%
Azt gondolom, hogy képmutatás óckodni a kinder csokitól a cukortartalma miatt, közben meg túrórudit és tejszeletet adni neki.
2017. okt. 4. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Az enyém tejfehérje allergiás szóval ilyesmi nem jöhet szóba, de pl gesztenye marcit kap, én is sütök, tejmentes csokis sütiktől sem zárkózok el.

Snickerst meg társait nem adnék 2 évesnek (mogyoró, karamell és hasonlóak) de pl a kindertől nem zárkóznék el, ha a kisfiam ehetné. Így nyilván kiakadnék, ha valaki ezzel etetné a gyermekem.

2017. okt. 4. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
65%

Kerdezo, nem rosszbol, de komolyan, te es a tobbiek azt hiszitek, hogy a turo rudi vagy tejszelet jobb mint akarmilyen csoki?

Szerinteek van valami koze a tejhez?


2 evesem nem eszik csokit, de turo rudit, tejszeletet, hasonlokat sem.

2017. okt. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
59%
Én adok, nálunk nincsenek tiltott ételek (persze nyilván nem kap olyat, amit nem tud megenni), arra figyelek, hogy lehetőleg minden bejusson a szervezetébe, amire szüksége van, semmiből se egyen túl sokat, és ne legyen stressz az étkezés. Kirakok többfélét a tányérra, eszi, ami jól esik, semmi kényszer. Az édességek, rágcsák is részei az életünknek, de mindenből csak jó minőségűt veszek.
2017. okt. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Én nem adok nekik semmi ilyesmit, da ha mástól kapnak, azt megehetik.
2017. okt. 4. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
52%
Èn adtam neki, Kinder csokit is, tojást is. Most is adok 3èves. persze nem mèrtèktelenül, de túrò tudott szinte mindennap eszik. Emellett rengeteg gyümölcsöt is. Mindenevő. 😃
2017. okt. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!