Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Ki mivel kezdte a hozzátáplást...

Ki mivel kezdte a hozzátáplást hány hónaposan?

Figyelt kérdés
Én kisbabám négy hónapos és az orvos azt mondta higy adjak már neki almát. De kaptunk Kecskeméti és Bio gyümölcskészítményt igaz 4 hónaptól van de nem tudom hogy merjem e adni neki vagy inkább adjak neki rendes gyümölcsöt.
2017. okt. 9. 12:40
 1/10 anonim ***** válasza:
7%

A kecskeméti cukros azt ne add.

4 hósan kezdtük almával, barackkal és sütőtökkel.

2017. okt. 9. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
43%
6 hónaposan, almával. Ne tedd tönkre a gyomrát, kicsi még!
2017. okt. 9. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
39%

6 hónaposan almával.

Egyszerre csak 1 új ételt adj neki! Nézd meg mi van az összetevők között de tuti, hogy nem csak egyféle gyümölcs. Tegyük fel van benne 3 féle, csak akkor add neki oda, ha már bevezettél azok közül legalább 2-őt, vagy ha az a terv, hogy egyen amennyit kér, akkor mind a 3-at. Mivel első nap csak köstolja, ha fáj valamitől a hasa nem mindegy mennyit evett. A fiam másfél éves volt, úgy voltam vele mi baja lenne egy kis ananásztól, hát adtam neki amennyit csak kért. Az ezt követő órákban ezerszer megbántam, hogy hagytam ismeretlen ételből ennyit enni.

2017. okt. 9. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
25%

6 honapos a hivatalos vilagszervezeti ajanlas.

Mi avokadoval kezdtuk, de kulfoldon elunk itt elerheto frissen. Jo a bolti, csak ne legyen cukros.

2017. okt. 9. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
60%
Ha gyarapszik rendesen,akkor várd meg a 6 hónapos kort.Most már mind az anyatejes,mind a tápszeres babáknál ez az elfogadott ajánlás.Felesleges előbb,még nem képes megemészteni,így nincs értelme.
2017. okt. 9. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
58%

5 hónaposan almával de az nem ízlett neki és így őszibarackkal.utána alma-krumpli-répa.

De szerintem is ráér még,viszont a te döntésed.

2017. okt. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
46%

4 hónaposan almával, én reszeltem le.

Ha nem cukros a bébiétel, adhatod nyugodtan.

Alma után barack, meggy, sárgarépa, sütőtök, burgonya következett.

2017. okt. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

4 és fél hónaposan kezdtük. almával, de csak a levével és egyelőre itt tartunk még:)

Pürét szerintem még ne adj, persze biztos megeszi, nem lesz baja tőle, de azért a leve mégiscsak jobban hasonlít a tej vagy vízhez, talán kevésbé terheli meg a gyomrát.

Ilyen boltit inkább később adj, most inkább vegyél almát aztán nyomd ki a levét pl almareszelőn. De ha mindenképpen pürét akarsz akkor is inkább igazit egyen. Sok baba ha üvegeset kap akkor egy idő után már csak azt eszi meg. Persze néha jó az, de ha minden nap azt adod egy idő után hiába csinálsz igaziból már nem kell majd.

2017. okt. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

5 hónaposan, először pürésített almával (üvegreszelőn reszelve) majd botmixerrel alma-barack vagy sima barack. Mindegyik gyümölcsöt 3-4 napig kapott.

Eleinte csak egy fél almát reszeltem le neki, de elég hamar lecsúszott már egy egész is.

Az üvegeseknél biztosan figyelnek az elkészítésre, a tisztaságra, de sose tudhatod hogy mit adtak még hozzá.. Én körülbelül fél éves korában adtam először üveges gyümölcsöt a fiamnak, akkor, amikor nem volt lehetőségem gyümölcsöt készíteni tízóraira. Pl kirándultunk.

2017. okt. 9. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

6 hónaposan almával majd barackkal, nem jött be neki.


Vártunk 2-3 hetet és azóta BLW-zünk.

2017. okt. 9. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!