Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 5 hónapos kislányomnak tízórai...

5 hónapos kislányomnak tízórai, uzsi kiváltva. Adnátok ötleteket?

Figyelt kérdés

Anyatejes, kaja után szopizik.

Alma, banán, krumpli, sütőtök, tejpép, őszibarack, répa. Ezeket kapta eddig.

Csirkemellet adhatok neki?

Mi következik most? Illetve adnátok ötleteket hogy miket készitsek neki?


2017. nov. 10. 10:28
 1/9 anonim ***** válasza:
72%

Rendesen elsiettétek.

[link]

2017. nov. 10. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
19%
Én adtam már ennyi idősen a kislányomnak. Céklát ,cukkinit,esetleg tököt. Én simán tettem bele egy kocka csirkemellet . Pépesítettem mindent neki. Feltétként sajtot is kapott meg túrót egy keveset. Semmi baja nem lett tőle. Ő tápszeres baba volt. Most pedig már 3 éves ovis. 😊
2017. nov. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
59%

Én a husit olyan 7 hónapos kora körül adtam először. Szerintem a javaslat is így van.


A fiam kedvence a cékla volt még, egészen édes íze van. Apróra kockázom a héja nélkül és bő vízben megfőzöm. Amikor már puhul, egy kis krumplit rakok még bele, kockázva. Aztán ezt pépesítem. Persze én mindig dupla adagot csinálok, hogy másnapra is maradjon (kicsi étel dobozban hűtőben rakom). A krumpli amúgy elhagyható ha csak tízóraira kell.


Köretében nem vagyok biztos, hogy mikortól lehet, de azt pl kis vízben szoktam párolni, hogy puha legyen. Nyersen ilyen korán még túl kásás..

2017. nov. 10. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
75%
A sajt túró nagyon korai ilyenkor!!!!
2017. nov. 10. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
51%

2. Vagyok


Nekünk a gyermekorvos javasolta.

2017. nov. 10. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
82%
Nem értem miért kell sietni a hozzàtàplàlàssal.Főleg,ha van tej.Vannak szakemberek àltal készített ajànlàsok,amik tök jól leírjàk a hozzàtàplàlàs sorrendjét,idejét.Attól,hogy a kicsi valamit szívesen megeszik az nem azt jelenti,hogy jót tesz neki.Nekem volt ismerősöm,aki a 8 hónaposnak nyomta az epret,mert mennyire ízlik neki...Hàt lelke rajta.Ezzel csak az a baj,hogy az esetlegesen okozott problémàk évek múltàn jelentkeznek csak.Egy kis allergia,bélrendszeri gondok stb.
2017. nov. 10. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
42%

Az én listámon ( védőnői) meggy, cékla, brokkoli, rizs, zab, kukorica szerepel még 5-6 hós kortól.

Husi 7 hónapos kortól!

2017. nov. 10. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
51%
Igen. Ne siess ennyire, nem verseny, csak rosszat teszel vele.
2017. nov. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
32%

Nem sietted el, 5 hós már elkezdheti a husit is.

A mi gyerekkorunkban és a korábbi időszakokban is teljesen általános volt hogy ekkora baba már elkezdett ezt-azt enni.Persze megy mellette még az anyatej is, de kicsit több tapasztalat van arról, hogy mi lesz, ha kap ennyi idősen egyebeket, mintha nem :) A husit össze kell főzni azokkal a zöldségekkel, gyümölcsökkel, amiket eddig kapott, de csak kis mennyiségben, először kávéskanálnyit, aztán max az 1/5éig az adagnak. zöldborsó is mehet már, de inkább most kicsit várj az új ízekkel, hogy szokja, amiket eddig kapott

2017. nov. 18. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!