Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Védônô lista hozzátáplálásról,...

Védônô lista hozzátáplálásról, de nem értek vele egyet, ti hogy csináltátok?

Figyelt kérdés
A saját védônônk pályakezdô, fiatal lány. Nagyon kedves, de tapasztalatlan, így hozzátáplálás kérdésében is a vezetô védônô nézeteit tolmácsolja. Ez a fô védônô egy középkorú nô, egyszer ô helyettesített, amikor mentünk. Már akkor erôsködött, h 5hósan kezdjem el a ht-t, mert bár tudja, h most nem ez az ajánlás, de higyjem el, neki más a tapasztalata és jó lesz az úgy. Persze nem lett jó, végül megvártuk a 6hót. Most kaptunk egy listát az ételekrôl. 5hósan kezdi, és pl. ilyenek vannak rajta: natúr joghurt, túró 7hótól, de csirkemáj csak 12 hótól. Meg vaníliás tej, karamellás tej, tejeskávé (12hó) - karamellás tej, meg vaníliás? Ilyeneket ajánlgatnak? A máj tudom, h megosztó, de minden más listán adható kb 8hótól. Nektek is ilyen a listátok? Meg ha 5hósan kezdi, de mi 6hósan kezdtük, mindenre rá kellene számolnom egy hónapot? Lehet, h maradok annál, amit eddig használtam. Szerintetek?
2017. nov. 14. 12:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
67%

Nem kötelező, csak ajánlás. A védőnőd ajánlása. Semmi köze hozzá, hogy csinálod, amíg a gyereket nem veszélyezteted.


Az én védőnőm 6 hónapos kortól ajánlotta, és mégis (lényegesen) korábban kezdtem, mert az orvossal azt beszéltük meg. Az én dötésem volt.

2017. nov. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Neked van igazad. Nem kell felesleges tejjel meg kávéval!! tömni a pici gyerekeket. Maradj az eddigi listádnál, az csak jobb lehet.
2017. nov. 14. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ia erősködött anno h 4 hónaposan kezdjük el mert h tápszeres.én megvártam az 5,5 hót mivel úgy gondoltam h akkor kezdünk neki.nem érdekelt mit mond :D adott listát de sose nézem,hanem az interneten benne vagyok egy olyan klubban ahol van egy táblázat.na azt használom!elég korrekt és kb a szerint haladok.

A tej minimum egy éves kor után ajánlott,a tejeskávénal szerintem a macikávéra gondol.

Amúgy meg úgy csinálod ahogy szeretnéd,hiszen mindezek csak ajánlások de nem kötelezőek!

2017. nov. 14. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ebböl a karamellés tej veri leginkább a plafont!!!

EGy szakember soha nem ajánlhat nem túl egészséges dolgokat. Ok Tej... De minek karamellés tej? Ezzel a szülöket arra biztatja, hogy a karamellés tej egészséges adjad csak a gyereknek, nem baj hogy tele van cukorral.

Az anya legyen igen is tisztába, hogy a cukor nem egészséges és csínyán kell vele bánni, és a tejnek amúgy is magas a cukortartalma...

Persze az anya maga dönti el mit adhat, de egy szakember ne sugalja azt, hogy a cukrozott tej minden képpen szuper egészséges.

2017. nov. 14. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Kizárólag a zöldségeket, gyümölcsöket néztem a listán, plusz a túró joghurt részt.


Mi 5 hósan kezdtük, de úgy néztem a listát, hogy levontam belőle. Tehát a 4 hónapos ajánlást kapta 5 hónaposan, a 7 hónapos ajánlást 8 hónaposan. Ergo ugyanazokat a lépcsőket tettük meg, csak 1 hónap csúszással.

Igaz, már 11 hónapos a gyermekem, de még van amit nem vezettünk be. Pl tojás sárgáját is csak most kóstolt, pedig az is korábbra van írva.


Mind azért, mert nem sietünk és mert bőven van idő mindenre.. Az új ízeket sokáig ette, nem kapott mindig újat két naponta.


Úgy csináld ahogy a babád és te gondolod. Arra figyelj, hogy az állaga és az “allergizáló hatása” a korának megfelelő legyen. Tehát igenis várni kell a mézzel, gombával stb.

2017. nov. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Hat ez elwg eros, hogy tejeskavet ajanlgat, meg 5 honapos kortol ht-t orvosi indok nelkul. Jo lenne ezt nev nelkul jelezni a felettesenek, mert masoknal is ezt csinalhatja, raadasul az uj, fiatal vedonoket sem a szakmai ajanlas terjesztesere buzditja.
2017. nov. 14. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
23%
Elkezdheted 5 hósan nyugodtan, mert a répára, meg a sütötökre nem lehet allergiás. Tápszeres amúgy? Mert ha anyatejes, akkor kivárnám a 6 hót, tápszeresnél nem. Csirkemájat szerintem soha nem fogok neki adni, mi sem eszünk ilyesmit. Tejterméket olyan 1 éves kortól szeretnék, mert mi azt sem eszünk, de gyereknek szerintem szükséges. Vaniliás, mrg karamellás tej az csak egy ajánlás, hogy akkortól adhatod, ezek nem egészséges ételek, a mi gyerekünk soha nem fog ilyet kapni, szerintem egyetlen védőnő sincs, aki arra kötelezne, hogy cukros lötyökkel itasd a saját gyerekedet.
2017. nov. 14. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Írtam, hogy elkezdtük 6hósan, nem azzal van a gond. Most 7,5 hós, anyatejes volt, mêg szopik. De nem ez a lényeg.


Szerintem is azzal van a probléma, hogy értelmezhetô ez a lista egyrészt úgy, hogy ezeket a dolgokat be kell/javasolt vezetni a gyereknek, így ezek az ízesített cukros tejes vackok elég rossz helyen vannak itt. Meg úgy is, hogy vannak ezek a dolgok, és kb. ebben az életkorban add a gyereknek, korábban ne.

Azzal is egyetértek, hogy a fiatal védônônek ez nem jó példa. De jelenteni senkinek nem fogok, ez a nô évek óta itt dolgozik, nem hiszem, h egy orvos se látta még a listáját.


Azt hiszem, a megérzéseimre, a gyerek jeleire és a korábbi listámra fogok hagyatkozni.


Köszönöm az eddigi válaszokat.

2017. nov. 14. 13:32
 9/14 anonim ***** válasza:
30%
Lehet, hogy többféleképpen lehet értelmezni, de szerintem tudnod kellene róla, hogy a karamella és a vanília nem egészséges és nem alapvető élelmiszerek, ha soha nem kap ilyet, akkor sem lesz semmi baja, vagy hiánybetegsége.
2017. nov. 14. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

“szerintem tudnod kellene róla, hogy a karamella és a vanília nem egészséges és nem alapvető élelmiszerek”


Szerinted mégis miért írtam, ezt az egészet? Mert tudom, h nem egészségesek, és meglepôdve láttam, h ennek ellenére rajta vannak a védônôi listán. Ahogy valaki írta, szerintem is rossz az üzenete. Nem tervezem, hogy ilyeneket fogok adni neki, de ez egy ajánlás, és egy naiv, vagy kevésbé tudatos anyuka gondoljatja azt, h “hát rajta volt a védônô listáján, akkor annyira nem lehet rossz”.

2017. nov. 14. 13:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!