Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mikortól kell hogy igyon a baba?

Mikortól kell hogy igyon a baba?

Figyelt kérdés
Fél éves, a tápszer mellett nem kellett inni adni neki, de egyre több zöldséget eszik, ha vizet adok neki, akkor teljesen kiborul, hogy neki inkább a tápszer kell. Mit adhatnék neki inni, ami édes, de nem cukros? Gyümölcsöt sem szoktam adni neki az édessége miatt.

2017. nov. 20. 06:36
 1/9 anonim ***** válasza:
75%

Gyümölcsöt se? Ajjaj, vannak gondok.

Egyébként meg ahogy az anyatejest is megszoptatják a hozzátáplálás után is, ha kéri, mert folyadéknak is számít,

úgy a tápszerestől se kell elvenni, mert az IS folyadék is.

2017. nov. 20. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Kedves 1-es, nem hiszem, hogy ezzel bármi gond lenne, kb. 2 hete kap ételt, répát, sütötököt, burgonyát, édesburgonyát, tél van, idénygyümölcs nincs, nem fogok neki konzerv barackot adni nyilván. Inni pedig nem szeret, legalábbis vizet nem.
2017. nov. 20. 08:11
 3/9 anonim ***** válasza:
56%

Az gáz, ha nem hiszed, hogy gond lenne vele. Vagy ti ősztől tavaszig nem esztek gyümölcsöt? Az aztán nem semmi. Pl. az alma is eláll, nem konzervben, nem fagyasztva, hanem csak snassz...


Azon kívül meg majd iszik, ha szomjas. Ha nem iszik, akkor nem.

2017. nov. 20. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Uhh, igen az alma az egyetlen, ami van ilyenkor, azt már evett is, de nem sokszor mivel csak 2 hete (!) eszik. Mi felnőttek vagyunk, ehetünk bármilyen gyümölcsöt, akár konzervet, egyébként én nem szoktam, valahogy már fel sikerült fognom, hogy a sütőtökben is van annyi vitamin, mint a gyümölcsökben.
2017. nov. 20. 09:04
 5/9 anonim ***** válasza:

Nyers gyümölcs, zöldség =c vitamin!

Gondolom a zöldségeket nem nyersen adod neki... Igy marad a gyümölcs.

A c vitamin hőre bomlik, szóval ha te hőkezelt gyümölcsöt, zöldséget eszel azzal nem viszel be c vitamint!

Alma, ahogy írta az előző válaszoló, illetve fagyasztott gyümölcsök adhatók! De lehetett volna le is fagyasztani, mikor szezonja volt. (pl őszibarack)

2017. nov. 20. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
A baba egyébként tápszeres, tehát kap sok-sok vitamint, napi 6-szor eszik 150-200 mili tápszert, nem vagyok egyébként gyümölcsellenes, de az nekem fura, hogy simán teletömnétek egy babát nem idénygyümölccsel.
2017. nov. 20. 09:27
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Pedig tényleg kell a gyümölcs. Oké, még csak kóstolgat, de mindenhol az a javaslat, hogy tízóraira gyümölcsöt kapjon a baba.

Ráadásul 7 hónapos korig AJÁNLOTT a glutén bevezetése, tehát egy gyümölcs püré keksszel pontosan jó lenne ehhez.


Na mindegy.


A fiam se issza a vizet. Én egy pár korty 100% gyümölcs levet szoktam felvizezni neki egy 150 ml-es itatópohárba.

2017. nov. 20. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az én babám is fél éves, nem issza a vizet. Ha nagyon szomjas, akkor esetleg egy kortyot de aztán sírva fakad. Pedig pici korától próbálkoztam vele.

Mióta hozzátáplálom, felvizezett 100% gyümölcslevet (amiben nincs hozzáadott cukor) kap. De próbálhatsz ízesítetlen babateát is adni neki, ha gyümölcslevet semmiképpen nem szeretnél.

2017. nov. 21. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Lesz majd gyümölcslé is, de olyan szépen eszik, hogy nem akarom elrontani, most télen már csak a paszternák, cékla, gesztenye jön a sorban, jó lenne ha megenné ezeket is, mert a sütőtököt, répát zabálja szerencsére.
2017. nov. 21. 16:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!