Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 7 honapos babanak miket adtok...

Csillka kérdése:

7 honapos babanak miket adtok enni, reggel, delbe, este? Hogyan varrialjatok az eteleket, mit mivel es egy etkezesre hany grammot?

Figyelt kérdés

Bevezetve, gyumi: alma, barack, neha kap kortet es szilvat

zöldség : tok, krumpli, repa es kapot 3x csirkehusit es neha van tejpep babakekszel. Etkezes nincs kivaltva de kesobb ussza a tapszert es kevesebbet. Ma akarok adni spenotot csak gondolkodom h mivel adjam, eleg szekrekedeseses hasfajos igy mindig krumplival adni a dolgokat nem alegjobb


2017. nov. 27. 10:12
 1/6 anonim ***** válasza:

Én ilyenkor már adtam rizst is, de mi 5 hónaposan kezdtük a ht-t és nagy étkű volt a fiam, elég hamar elhagyta napközben a tápszert (kb 8 hónaposan).

Simán egy főzőlébe tettem a zöldséget és a rizst. A maradék vizet leöntöttem és ment a turmixba.


7 hónaposan reggel tápszert kapott, tízóraira gyümölcsöt keksszel, vagy ha korán éhezett, akkor zabkását csináltam neki hígabbra mint ahogy mi ennénk. Tettem bele gyümölcsöt és turmixoltam. De volt hogy csak 1 banánt villával krémesre törtem és magában vagy kis keksszel adtam.


Ebédre mindig főzeléket kapott. Általában zöldségeket, a korának megfelelő javaslat alapján. Mellé krumpli vagy rizs.

Imádta a sütőtököt, a borsót, brokkolit is. A borsót szerintem mindig passzírozd át, mert a hasfájósok nehezen fogadják el a héját..

Spenóttal sóskával mi bajban voltunk.. Eleinte megette, de második harmadik alkalommal 3-4 kanálnál többet nem evett, úgyhogy azt nem csináltam többet.


Általában azt csináltam, hogy 2 adagot főztem, egyiket frissen megkapta, a másikat hűtőbe tettem kicsi éthordóba. Így mindig volt 2-3 fajta étel a hűtőben amit felváltva tudtam neki adni. Talán így változatos volt neki.


Uzsonnára tejpépet kapott ekkor gyümölccsel, de ahogy nőtt, kipróbáltuk a natúr joghurtot gyümölcs turmix-szal és a banán-túró kombót is. Utóbbit imádta....


Székrekedésre amúgy a sütőtök nagyon jó! Sütőtök rizzsel, nagyon finom.


Ha szeretnél ihletet meríteni, én mindig a bébi ételek címkéjéről lestem a kombinációkat.

2017. nov. 27. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Rizset siman vizbe megfozted? Kicsit felek adni mert hasfogo. Mi is 5 hosan kezdtük csak lassan haladunk mert ha tobbet eszik szegeny nyog, nyomja a kakit es faj a pocak es legtobbszor 3-4 napig sem kakal
2017. nov. 27. 10:49
 3/6 anonim ***** válasza:

Reggeli vacsora tapszer,

tizorai az rizspep(dmben lehet venni) banannal(szekrekedeses babanak nem ajanlom a banant)

ebed: bevezetettekbol valamilyen pure, krumpli alapu hogy laktassa, es mindennap kap csirkehust a purebe.

uzsonna: tejpep(milupa sargabarackos) kekszet teszek bele

Es minden kanalas etkezes utan kap vizet, es altalaban tapszert is igenyel meg tizoraira.

Tehat napi3szor kap meg tapszert.

2017. nov. 27. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Es kb hanx miliket eszik a kanalasokbol ?
2017. nov. 27. 13:53
 5/6 anonim ***** válasza:

Én vagyok a második. Elég becsületes adagokat eszik.

Rizspép 200ml víz+5kanál rizspehely+fél banán erre issza rá a 120ml tápszert

Ebéd:180gramm főzelék+egy jégkockányi csirkehús, ezzel általában elégedett

Uzsonnya: tejpép, 180ml víz,+5kanál pép+másfél db keksz

Elég kövérkés, jó étvágyú baba (lány)

2017. nov. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Igen, sima vízben főzöm meg.


A fiam is sokat evett ilyenkor. Fogalmam sincs mennyit.. Pl egy 250 g-os bébi ételt minden további nélkül megevett, sőt általában nem volt elég..

Volt kistányérja, olyan 5 centis fallal, abban adtam neki az adagokat, általában tele volt és el is fogyott..

2017. nov. 27. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!