Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » El vagyok kesvs az etelek...

El vagyok kesvs az etelek bevezetesevel, hogy csinaljam?

Figyelt kérdés

Decdmber 18an lesz 8 honapos a babam. Tapszeres. Most ugy nez ki egy napunk, hogy reggeli tapszer, tizorai tejpep, es ebed:h hajlando enni krumplit par kanallal akkor ezt eszik de utana tapszert, ha eszik valamilyen fozeleket akar bebieteleset par kanallal utana is 150ml tapszert megeszik, uzsi vagy gyumolcs vagy bebidesszert, es vacsi tapszer tejpep keverek.

Szoval azt mondta anyukam hogy mar nem kene ennyi tspszert ennke, de nem tudom az ebedrt kivaltani mert csak par kanallal eszik a fozelekbol cagy sima krumplibol is, az nem eleg neki. Reggelire pl mot adhatnek neki? 2 foga van csak még ragni nem tud.., csak tapszert reggelizhet.. Min valtoztassak?


2017. dec. 1. 07:09
 1/3 anonim ***** válasza:
67%

Semmin ne változtass. Nem gyorsvonat, nem lehet elkésni vele, a gyerek üteméhez kell igazodni.

Fiam nagyon jó evő volt, vele nagyon hamar sikerült kiváltani az étkezéseket, lányom még 16 hónaposan is eléldegélt volna egész nap tápszeren. Azt hittem, sose szokik le ill. át a normális ételekre. 18 hónaposan meg már a tápszer nem kellett és rendesen evett.

2017. dec. 1. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 babyboom567 ***** válasza:
52%

Szerintem sincs semmi baj.Nekem anyósom mondta nyáron,hogy miért eszik vacsorára tápszert az akkor 7 hónapos gyerek,miért nem adok neki sült kolbászt kenyérrel,mustárral.

Mi egész korán kezdtük a kóstoltatást,és bármikor ettünk,adtunk neki abból amit eszünk 1-2 minimális falatot (leves.husi,szalámi,ubi).Most 1 éves,ha olyan napja van ,akkor már 3 étkezés ki van váltva,ha meg nyűgösebb,akkor csak táp,de akkor is nyammog a miénkből.Most egy hete kap vegyesen táp+ tejital.Sosem köpött még ki semmit,imád enni, de van,hogy pont amit adok az éppen nem kell neki.

Szerintem ne aggódj.

2017. dec. 1. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem sokat is eszik. Nekem a fiam csak napi 1x evett még pépet, éppen a második étkezés volt kiváltóban. 6 hónaposan kezdtem a hozzátáplálást de 7,5 hós volt, mire elkezdett rendes adagot enni, én se siettem és ő ne rajongott érte. A többi étkezés már elég gyorsan ment, 10 hósan már 3x evett, éppen a vacsorát is kezdtem már "kiváltani".
2017. dec. 1. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!