Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Csak szerintem kiakasztó ha...

Csak szerintem kiakasztó ha egy 1 évnél idősebb, akar 1,5-2 éves gyerek tápláléka 80%ban anyatej?

Figyelt kérdés

Annyi ilyet hallani manapság,na meg olvasni különböző csoportokban a Fb-on,na és persze ezzel egyutt azt is,hogy az adott anyuka szidja az orvost meg a nagyszülőket,hogy minek erőltetik az evést,ha a cicitől is fejlődik a gyerek....

Szerintem ez totál nem egszeseges!!!Egy ekkora gyereknek mar igenis kell ennie mindenfélét,kéne normálisan rágnia,hogy az állkapcsa,a fogai jól fejlődjenek,na meg persze kéne ejjel rendesen aludnia,ami ugye általában nincs meg,mivel az ilyen “túlszoptatott” gyerekek ejjel ébrednek rendszeresen...

Tudom,hogy ezzel most nagyon sok embert kiakasztok majd,mert ma az iszsz a minden,de szerintem ez az egész mar kezd nagyon átcsapni egy rossz iranyba(ha csak arra gondolunk hogy akar a szülők kapcsolata is megromolhat mivel 2 évig kb le nem lehet választani semmilyen szinten azt a gyereket).


2017. dec. 5. 18:01
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
71%
Nekem is volt olyan ismerősöm aki 2 éves kora után is szoptatta a gyerekét. Én megrökönyödve de tisztelettel konstatáltam ezt (tuti h nem lettem volna ennyire kitartó), bár nem is akartam ilyen sokáig szoptatni. Egyébként meg nem érdekel, mindenki addig szoptat ameddig jól esik, honnan tudod h mit eszik még az a gyerek? Nem vagy ott 0-24-ben, nem?1
2017. dec. 5. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
61%

Azon gondolkodtál már, hogy téged miért akaszt ki más emberek magánélete? Miért nem xarod le egyszerűen? Te meg csináld úgy, ahogy akarod.

Feleslegesen stresszelsz.

2017. dec. 5. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
44%
Kedves kérdező! Neked van gyermeked, illetve szoptattad őt? A WHO,amit tudósok kutatások alapján állítottak fel fél éves korig ajánlják a kizárólagos anyatejes táplálást, egy éves korig pedig 80%ban anyatejes táplálást. Nincs étkezés kiváltás, stb., mert a gyermek tudja mi kell neki. A természetes leválasztódás 2-7 éves kor között van valahol. Az én fiam 13 hónapos, aktívan szopik még, de mellette eszik is rendesen ugyan olyan állagú ételt, mint mi, immár kanállal, villával. Szerintem nincs semmiféle hátránya annak, ha sokáig szopik a baba, inkább előnyökkel jár. :) Szép estét!
2017. dec. 5. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
67%
Akkor lenne kiakasztó, ha 100%ban lenne tej a tápláléka.
2017. dec. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
66%
Annyi hulyeseget irtal. Fogalmad nincs az egeszrol.
2017. dec. 5. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

Nem azzal van a bajom ha 2 évesen meg szopizik a gyerek hanem ha nem tud enni.

Igen,szoptattam két gyereket(1,5 évesen elválasztottam mindkettot) és van egy tapszeresem is(eü okok miatt)

Csak azert zavar,mert lépten nyomon azt mondjak hogy milyen mazlim van a gyerekeimmel hogy szepen esznek és mindent megesznek valtozatosan.Erre mindig mondom hogy ez nem mázli,hanem tudatosság,na ezt mar nem akarjak meghallani.

Tudom mi a WHO ajánlás és azt is tudom hogy nem ez a szentírás,ez változik mindig...

Ezek mellett nem egy gyerekekkel foglalkozó gondozotol hallottam mar higy mennyire nem tudnak rendesen enni a mai kisgyerekek,nehéz oket bolcsibe vagy magán oviba szoktatni a cici függőség miatt...

És valóban nincs közöm hozzza!de véleményem lehet rola!

Utálom ezt a hulye hozzáállást hogy az ember ne foglalkozzon soha semmivel csak a saját dolgaival.

Ha mar valaki mondja vagy kiírja egy nyilvános csoportba és nekem más a tapasztalom akkor igenis lehet véleményem!

2017. dec. 5. 18:29
 7/26 anonim ***** válasza:
93%
Nem hiszem, h a szépen evésnek bármi köze lenne a cicihez...én 8 hónapig szoptattam (tovább nem volt tejem); 6 honapos korában kezdtünk el kostolgatni, ennek ellenére mégsem eszik. Válogat, finnyog, csak a csoki menne egesznap (ha hagynám)..
2017. dec. 5. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
85%

Nem vagyok bölcsis gondozó, nem is érdekel más hogy szoptatja vagy eteti a gyerekét, és nem is tudom senkiről, hogy ki meddig szoptatott és miért. Sőt rólam se tudja senki, szerintem anyám se tudja pontosan. Egyszerűen nem beszédtéma a környezetemben.

Évente egyszer látok más gyereket enni. Nem késsel-villával, hanem úgy egyáltalán.


Egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy a szocikorszakból ittragadt óvónőkön kívül ki találkozik ezzel olyan mennyiségben, hogy így felhúzza magát rajta.

Ha meg egy kérdés akaszt ki, akkor írj oda véleményt. Egyébként meg lapozd át.

De ha ennyire kell a stressz, még nézhetsz kicsit a híradóból.


A legszebb az egészben, hogy lehet véleményed, de nem érdekel senkit. Nem fogja senki megváltoztatni a szokásait, mert te ezt leírtad.

Legfeljebb kapsz hideget-meleget. Helybe mentél a lóf..szért.

2017. dec. 5. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
26%
Azt csak halkan jegyzem meg,hogy az anyatejes tàplàlàsnak alig van pozitívabb hatàsa,mint a tàpszeresnek.
2017. dec. 5. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó így van!!!!
2017. dec. 5. 19:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!