Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hozzátáplálással kapcsolatos...

Hozzátáplálással kapcsolatos tanács? A felnőtt kaját enni akarja, ami neki való, azt nem.

Figyelt kérdés

4 hónapos kora óta próbálkozunk a hozzátáplálással, a gyümölcsöt, babakekszet, tejpépet, grízeset szépen eszi, de a főzeléket-húst semmi pénzért nem veszi a szájába. Próbáltam türelmes lenni, míg eszembe nem jutott, hogy pici falatokkal kipróbálom mit szól a mi ételeinkhez. És ette (volna)!


Mit tennétek a helyemben? A védőnőtől is azt hallom csak, hogy nekik valami fenomenális ízkavalkádot jelent a sima főtt répa, krumpli, stb. is. Hát az én gyerekemnek nem. Viszont elvileg ugye nem adhatok neki még felnőtt módra elkészített ételt.


Van aki oda merte neki adni? Hány hónapos kortól? Vagy mivel fűszerezhetem? (Vettem már régebben natúr vegabond nevű mixet, úgy sem kell neki. Mondjuk szerintem se jó, de az én ízlésem más kérdés.)


2017. dec. 6. 17:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
74%
Csak az nem derült ki hogy mennyi idős most a picúrod?
2017. dec. 6. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%
Jó lenne tudni, mennyi idős a babád, addig nem tudunk segíteni.
2017. dec. 6. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Az én babám sem ette sem a húst sem a zöldséget natúran. Akármit csináltam, akármivel kevertem kiköpte. Aztán rájöttem, hogy ha egy picit megsózom, tényleg csak egy csipet, annyira, hogy kihozza az ízét, akkor megeszi, sőt ízlik neki.
2017. dec. 6. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Bocs, kimaradt. 8 hónapos múlt. Szóval már eléggé fontos lenne, hogy egyen.
2017. dec. 6. 17:40
 5/12 anonim ***** válasza:
84%

2- es vagyok. Mi 5,5 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást, de 8 hónaposan már azt ette, szinte mindig, amit mi. Alig fűszerezve. Pl. Krumplifőzeléket, babér levéllel, pici sóval, pici borssal. Ebből vettem ki neki, majd befűszereztem magunknak.

És ugyanígy kapott mindent szép lassan.

Sült csirke combot, az övét kevesebb fűszerrel. Mindig az ette amit mi, csak gyengébben fűszerezve, illetve olyan hozzávalók nélkül ami még nem volt bevezetve.

Úgyhogy nyugodtan add neki amit ti esztek, csak kevesebb fűszerrel. Illetve azokat kerüld amiket még nem vezettél be.

2017. dec. 6. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
96%
Ó hát 8hónaposan már nyugodtan adhatod neki azt, amit ti esztek, csak kevesebb fűszerrel.
2017. dec. 6. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Csak aggódtam, mert a védőnő azt hajtja, hogy kizárólag fűszer nélkül, mert úgy is finom... Akkor teszek neki egy pici fűszert, remélem menni fog a dolog! :)
2017. dec. 6. 20:16
 8/12 anonim ***** válasza:
83%
Az én fiam is öklendezett mindenféle babafőzeléktől, most imádja a felnőtt kaját, persze nem fűszerezem agyon. De tényleg kinek ízlene a répapüré? Fúj..
2017. dec. 6. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Fűszert adhatsz, visszafogottan, de 8 hónaposan nálunk pl a tojás még egyaltanen volt bevezetve, a tejfölt is kb akkor kezdtem (pedig 4 hónapos kortól kezdtük a kóstoltatást, és mindent evett.
2017. dec. 6. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Fiam sem ette meg a püréket, gyümölcsös dolgokból evett rendesen de natúr husi pürével kiköpte visított.

7hónapos karától azt ette amit mi, de nagyon enyhe fűszerekkel

2017. dec. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!