Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mikor szabad emelni az adagot...

Mikor szabad emelni az adagot pl sütőtökből, almából, őszibarackból, ha kb egy hete kezdtem a hozzátáplálást? Most egy jégkocka méretű adagot kap.

Figyelt kérdés
És mikor lehet naponta kétszer adni már "ételt"?Mikor válthatom ki teljesen pl az ebédet?
2017. dec. 9. 10:29
 1/5 anonim ***** válasza:
54%
Amikor akarod, semmi baja nem lesz tőle. Csak azok aggódnak ilyesmin, meg azok etetik jégkocka meg gombostűfej méretű dolgokkal a gyereküket, akik a pillangó által keltett légörvénytől is óvják.
2017. dec. 9. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én akkor emeltem az adagot, amikor evés közben bőven nyitotta még a száját az evésre. 2 hónapig csak a tízórait adtam a fiamnak (5 hónaptól). Eleinte csak kis adagot, ami után 1 órával tápszert kapott, mert éhes volt ugye. De aztán 1-2 hét után már annyit evett, hogy 3 órára éhezett meg, így ki lett váltva a tízórai vagy ha úgy nézzük ebéd. Mert ő mindig átaludta a tízórait :D


Kiváltás után még pár hétig csak tízóraira kapott gyümölcsöt, később főzeléket - majd kipróbáltuk uzsonnára a tejpépet, ami szinte olyan mint a tápszer.


Látni fogod, hogy mennyit akar enni. A fiam nagy étkű volt, így hamar ki lett váltva nála a 3 napközbeni étkezés. 8-9 hónapos korra már csak reggel este kapott tápszert. De ehhez az kellett, hogy annyit egyen, hogy elég legyen neki, ne maradjon éhes és láthatóan jól fejlődjön. Kb egy ebéd nála 7 hónaposan 190-250 grammos kaját jelentett.


Amúgy érdemes utána nézni, hogy mi alapján szeretnéd hozzátáplálni. Van az adagolós kanalazós hagyományos mód és van a BLW ami teljesen más rend szerint figyeli ezt. Döntsd el melyiket látod jobbnak.

2017. dec. 9. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
62%
Ha látod, hogy enné még, akkor nyugodtan adhatsz neki. A fiam már első nap egy üveggel betolt.
2017. dec. 9. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) igy gondoltam én is de inkább kikérem mások véleményét is :)
2017. dec. 9. 11:41
 5/5 anonim ***** válasza:

Azért nem szabad elsőre egy üveggel vagy nagy tányérral adni, akkor sem, ha enné, mert lehet allergiás rá vagy valami és míg 2 kanáltól nem lesz nagy baja, lehet egy nagyobb adagtól kórház. Nem viccből mondják, hogy első nap 1-2 kanál ,második nap lehet duplázni, és harmadik nap már lehet 50 g-nyit adni. Utána meg amennyit szeretne.


Védőnő mesélte, egy anyukának tejérzékeny volt a gyereke, 1évesen kezdték neki bevezetni újra. Meg lett neki mondva 1 kanál joghurt. Nem több... erre a gyerek megette az egész pohárkával... bedagadt mindene és ügyeleten kötöttek ki. Nem hülyeségből vannak ezek kitalálva. Erre szokták mondani, ha a domestos is ízlene a gyereknek megihatná az üveggel?


Na szóval bocsánat kicsit elkanyarodtam :D


A lényeg, ha nem tapasztaltál furát a gyereken, akkor egy héten belül már annyit ehet amennyit szeretne :)

2017. dec. 23. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!