Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése

A kérdés

5 hónapos baba nem fogadja el sem a barackot sem az almát, mit próbáljak?

Esetleg tejpép, rizspép, másik gyümölcs? Tápszeres baba, még csak 1 hete kezdtük a kóstolgatást.

2018. jan. 3. 13:39  Privát üzenet  

A válaszok
Krumpli? Én mondjuk megvártam a fèlèvet, de nekem se fogadta el a gyümölcsöket. Nem szereti annyira most se az édes ízt (9 hónapos).

A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/8Időpont 2018. jan. 3. 13:47 Privát üzenet

alma mellett még elsők között lehet a sütőtök, krumpli, répa, meggy, fejes saláta.

A barack még amúgy is korai.

A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/8Időpont 2018. jan. 3. 13:53 Privát üzenet

Térj vissza csak a tápszerre, majd 6 hónaposan ha megérik rá elfogadja.

Az hogy kiköpi az annak a jele hogy még nem érett a hozzátáplálásra.

1 hét alatt 2 gyümölcs amúgy is nagyon sok, 1-2 hétig csak egy fajtát adj neki majd ,alma kis leve, majd pépként, majd mehet a sütőtök azt szeretik nagyon.

A válasz 48%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/8Időpont 2018. jan. 3. 14:00 Privát üzenet

Sárgarépa.

Fiamnak azt adtam először.

A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/8Időpont 2018. jan. 3. 14:09 Privát üzenet

Én Japánban szültem. Itt például rizspéppel kezdik a hozzátáplálást 5-6 hónapos korban, majd zöldségekkel és fehér húsú hallal folytatják. Azután jön a kenyér, csirkehús, a vörös halak, és azután a tejtermékek és tojás. A gyümölcsök nem is szerepelnek az itteni tájékoztató kiskönyvben, azokat mindenki bevezeti menet közben hasraütésre valamikor. Egy éves korig itt bevezetik a szóját, tintahalat, garnélarákot stb. is.

Amúgy a helyi védőnő a tájékoztatón azt mondta nekem, hogy ha nálunk más sorrendben szokás a bevezetés, nyugodtan csinálhatom aszerint is, mert teljesen mindegy, az egyetlen lényeges dolog, hogy ne állati eredetű fehérjével kezdjük.

A válaszíró 84%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/8Időpont 2018. jan. 3. 16:07 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

1 hétig ment az alma nyalogatás, édes volt, aztán most 2 napja barack, de nem ízlik neki. Nem kilöki a nyelvével, csak tiltakozik, fanyalog.

Utolsó: érthető, ha van nálatok friss tengeri hal, akkor miért ne :)

# 6/8Időpont 2018. jan. 3. 16:10 Privát üzenet
Először csak a levét add neki. Utána, ha elfogadja, mehet püré. A tejpép is jó ötlet. Eleinte azt is nyugodtan csináld hígabbra, hogy könnyebben megegye.

A válaszíró 84%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/8Időpont 2018. jan. 4. 06:33 Privát üzenet
Azt add neki amit ti esztek.. Kivétel nélkül adjal neki mindent..

A válasz 0%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 12%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/8Időpont 2018. jan. 7. 16:09 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Mindenhol ez a bevett protokoll, hogy ha nagy a baba (4 kg körül vagy több), akkor megindítják a szülést 10 nappal a kiírt előtt (hogy ne hízzon többet a baba), vagy meg se...
17 hónaposom hetente többször felébred éjjel és 2-3 órát altatom. Adtam nurofent, vizet, enni, mégis ezt csinálja. Mi lehet az oka? Próbáljak vmi homeopátiát?
Elég ha napi két szemet szedek vagy próbáljak meg megint hármat? Ha hármat szednék sikerülne előbb a baba?
Ha egy baba/kisgyerek két éves koráig rendezetlen családi körülmények között van, de utána szerető családba kerül, akik mindenben a legjobbat próbálják neki nyújtani, akkor a...
Miért nem sikerül nekünk a baba? Mit próbáljak ki, hogy sikerüljön?
Kismamaként a hús gondolatától is rosszul vagyok, pedig sosem éltem vegetáriánusként. Szerintetek a baba nem kívánja, és ne erőltessem, vagy pedig mégis próbáljak meg bevonni...

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések az Ételek bevezetése rovatból

Minden jog fenntartva © 2020, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!