Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Szerintetek melyik a jobb...

Szerintetek melyik a jobb hozzátáplálási módszer? Az amikor pürékkel és hasonlókkal kezdjük vagy amikor az elejétől kezdve darabosat kap a baba?

Figyelt kérdés

2018. jan. 18. 17:35
 1/9 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem pürével.
2018. jan. 18. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%

Attól függ. Ha nem szakszerű hanem személyes véleményt szeretnél itt olvasni akkor én ezt gondolom:


Pürés:

Előny: A gyomornak biztos könnyebb feldolgozni mint a darabosat. Nem kap hirtelen "sokkot" hogy "te jó ég ez mi és mit kell vele csinálni?" És ahogy fokozatosan egyre darabosabb, hozzászokik a szervezet az egyre változatosabb ételekhez.

Hátrány: Az ember hajlamos benne maradni a gyors turmixolásba és nem veszi észre, hogy a baba mikor érett meg a darabosabb ételekhez. Így sokáig kap a gyerek pürét és amikor 8-10 hónaposan megpróbálják darabossal etetni, kiköpi, fuldoklik tőle, mert nem tapasztalt még ilyet.


Darabos:

Előny: Sokkal hamarabb tanul meg rágni a baba. Hamarabb tanulja meg az evés mivoltját, az ön etetést és egyebet.

Hátrány: A kezdeti kaja sokk a gyomornak (ÉN SZERINTEM), ha esetleg jóízűen eszik a baba brokkolit vagy mást már első alkalommal. Más hátrányt nem tudok mondani.


Ettől függetlenül én BLW párti vagyok - azaz lettem -, a fiam püréssel "nevelkedett" és még 1 évesen sem rág. Úgyhogy nálunk ez a püré dolog nem jött be.. Hiába adok neki bármi szilárdat, nem akar rágni. A tesónál biztosan szabadabban hagyom majd a kész főtt zöldségek csipegetését.

2018. jan. 18. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
75%
Amelyiket a gyerek választja. Ismerősöm fiát BLW-ztették, nem ő akarta, hanem a szülők. félre is nyelt, kórházba került. Azóta fél az ételtől, még a püréstől is, úgy kell belekönyörögni pár falatot.
2018. jan. 18. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
72%

Püré. Sorban tanuljuk a dolgokat, fogak nélkül szívatás és veszélyes a rágnivaló falat.


Ez a BLW egy divatbaromság. Ennyi erővel találja ki valaki, hogy a babához nem siman hanem mondjuk betűzve beszélünk mert az majd elősegíti az olvasát mire sulis lesz (azaz magyarázzuk meg valami eszetlenséggel), és nevezzük el BBM- nek (Betűzve Beszélek Módszer). A sok internetről nevelő divatmami meg ráugrik egyből.

2018. jan. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
82%
Én pürésítettem a lányomnak. Szépen fokozatosan kapott darabosat, és olyat amit elrágcsálhat magának (baba keksz, banán, egész barack) Nagyon jó evő a lányom. Ha félre is nyelt, szépen felköhögte (kicsiként sokat bukott, már rutinos volt)
2018. jan. 18. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
60%

Amúgy tiszta durva ami megy manapság. Mindenből betűszót csinálunk:

"Iszisz a kisbabám, most meg blw-zünk, a nagyobbik meg sni és adhd ezért tsmt-re járunk."

Ezek mind használt kifejezések manapság, nem agyrém?! Ezt így elmondaná valaki az anyukájának, visszakerdezne hogy mi van?!

2018. jan. 18. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
33%
Természetesen püré, gondolom az blw-zik, akinek nem fogadja el a pürét a babája, más értelme nem sok van.
2018. jan. 18. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
64%
Én marhaságnak gondoltam a blw-t, és ez a rövidítés sem tetszett. Úg gondoltam, hogy egy felelőtlen marha divat. De a kisbabám csak a gyümölcs püréket fogadta el, minden mást elutasított. Így hamar darabosra váltottam és úgy már mindent megevett. Szerintem ez is mint minden gyerekfüggö.
2018. jan. 18. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
12%
BLW. Igény szerinti szoptatásnak tökéletes folytatása. Sok későbbi evészavar megelőzhető avval, hogy a gyerek dönti el mikor és mennyit eszik. BLW esetén kisebb az esély arra, hogy túl koràn megkezdik a hozzátáplálást és a tej alapú tàplálàs háttérbe szorul. Különböző tapintású, szilárdsàgú anyagokkal ismerkedik evés közben a baba.
2018. jan. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!