Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Holnap kezdjük a hozzátáplálás...

Holnap kezdjük a hozzátáplálást almával. Adhatok neki amennyit kér vagy szigorúan csak három kanállal?

Figyelt kérdés
2018. jan. 25. 09:35
 1/8 anonim ***** válasza:
Csak kóstolja meg
2018. jan. 25. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szigorúan az elején.
2018. jan. 25. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

én csak 1 kanállal adnék.

holnap kettővel

holnapután 4, aztán 8.

ha jól emlékszem, 16nál még számoltam, de annyira kevés maradt a pohárkában, hogy hozzátáplálás megkezdésének 5. napján betolt egy fél almát :D

2018. jan. 25. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
13%
Ha eszi, adj nyugodtan egy adagnyit (100-150g).
2018. jan. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Persze 4-es, és ha az alma savat csinál neki, vagy nem bírja a gyomra, had szenvedjen tőle napokig, ugye???


Nem véletlenül van a fokozatosság. Elsőre semmiből nem adunk sokat. Főleg nem hozzátáplálás kezdetén.

2018. jan. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
49%

Első nap csak kóstolja meg 3 kanállal. Második nap mehet 10 kanál is. Utána egész adag, azaz amennyi jól esik neki.

Igen fontos a fokozatosság, de azért azt se kell túlzásba vinni hogy első nap 1 kanál, második nap 3....

2018. jan. 25. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Csak fokozatosan, minden nap egy picivel többet.
2018. jan. 31. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Én csak a harmadik gyereknél értettem meg, miért fontos a fokozatosság. A két nagynál nem volt probléma, én meg mint bátor, tapasztalt anyuka betoltam a kicsinek is egy fél reszelt almát előszörre. 2 órán sírt, és még hónapokig csak főve tudta megenni az almát, nem bírta a gyomra nyersen.
2018. jan. 31. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!