Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 4 hónapos tápszeres baba...

4 hónapos tápszeres baba hozzátáplálása csak gyümölccsel! Hogyan?

Figyelt kérdés
Gyerekorvos szerint kezdjem el a hozzátáplálást, de csak gyümölccsel! Főzeléket max 2 hónap múlva adhatok neki! Viszont most nem túl sok gyümölcs kapható, mivel banánt és citrusféle nálunk tiltó listàs egyenlőre! Azt mondta ha a sütőtököt és répát zöldség centrifugán készítem el, akkor gyümölcsnek számít, de akkor nem lesz túl híg? Nem lehetne párolva adni neki? Akik ilyen korban kezdték, hogy és mivel etették a picit? Köszönöm a segítséget!

2018. febr. 7. 14:04
 1/7 anonim ***** válasza:
79%

Vegyél üveges bébiételt amit 4 hótól lehez adni.

Amúgy almával szoktunk kezdeni, az van egész évben.De üvegesben minden van.

2018. febr. 7. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
71%
Miért kell most kezdeni? Nem hízik eleget? Amúgy alma, barack van az elején még.
2018. febr. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Alma, barack üveges.

Meggy mirelit.

2018. febr. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Sajnos nem hízik eleget, mert nem igazán eszi a tápszert mostanság, pedig számtalan fajtát próbáltunk! Ezért mondta sz orvos próbáljuk meg a hozzátáplálást! Az almát én is tudtam, előbb a levével majd a pürével gondoltam kezdeni! Csak azt nem értem miért nem adhatok neki párolva répát, sütőtököt, csak nyersen a levét?
2018. febr. 7. 15:25
 5/7 anonim ***** válasza:
90%

Tegnap beszéltem erről a védőnővel, mert lassan én is kezdhetem.


Mesélt egy anyukáról, aki úgy kezdte a hozzátáplálást egyből, hogy adott a babának egy fél almát lereszelve. Az anyuka másnap viszontlátta a pelusban ugyanolyan állapotban, mert a babának nagyon új volt, és nem tudta megemészteni.


Azt ajánlotta, hogy először almalével kezdjem. A golden vagy gála almából érdemes lereszelni pár kanálnyi lét és egy darabig kóstoltatni vele. Érdemes a dél körüli étkezést megcélozni. Ha már meg tud enni egy decinyi mennyiséget, akkor lehet próbálkozni a reszelt almával. Egy ideig figyelni kell, ha oké minden, lehet vegyíteni az almát egy kis sütőtökkel, aztán fokozatosan több tököt adni és kevesebb almát.


Gondolom lehet adni neki megfelelő bébiételt, de elérhető az alma és a sütőtök is, semeddig sem tart megcsinálni.


Az alma reszeléséhez szereztünk be üvegreszelőt, de biztos van más módszer is.

2018. febr. 7. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem baj ha híg, sőt, jó. Párolhatod is. Alma, körte mindig van. Fagyasztott gyümölcs is jó, amit megehet, találsz táblázatokat a neten. Simán vegyél a boltban egy zacskóval.


De ha nem eszik, az sem baj, ne eröltesd. Velünk oltári cirkuszt rendezett az orvos is, a védőnő is, mert a gyerek nem fogadta el, egészen 8 hónapos koráig. Onnantól magától elkezdte két pofára zabálni. Ha lenne 2. gyerekem, biztos nem tömködném. Egyébként megjártunk egy csomó orvost, táplálkozási tanácsadót, és azzal kezdték, hogy 6 hónapos kor előtt nem kéne... Ennyit erről.

2018. febr. 7. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és a segítséget! Én is úgy gondoltam, hogy mindenképpen lével kezdenék és csak utánna a pürével, péppel! A bébiételt már vettem, de megpróbálom a fogyasztottakat is! Én sem szívesen kezdem most a hozzátáplálást, de már semmi ötletem sincs mit adhatnék neki, tényleg túl vagyunk az összes létező tápszeren amit ehet! 🙁 Természetesen erőltetni sem fogom, haladunk majd a saját tempójában! Mégegyszer köszönöm! ☺️
2018. febr. 8. 12:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!