Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Főzeléket hogyan készíthetnék...

Főzeléket hogyan készíthetnék másképp, mint az alap "főzzük meg, és turmixoljuk" módon?

Figyelt kérdés

11 hónapos a babám, de még mindig nem fogad el egy falat zöldséget sem. Semmit. Gyümölcsöt, tejpépet, húst, kiflit, kalácsot és főtt tojást szépen eszik már, nem tudom mi lehet a baj.


Egyszerűen nincs ötletem. Próbáltam már sózni, hátha. Próbáltam sómentes zöldfűszerrel. Tápszerrel vagy tejpéppel keverve. Főzővízzel hígítva, hátha folyékonyabban szeretné. Almaléhez adva. Húsleves levével keverve. - Nem.


Van valakinek BÁRMI ötlete? Annyira tanácstalan vagyok. Kétlem, hogy az összes zöldség közül egyszerűen egy sem ehető a számára. :-(


2018. febr. 11. 15:24
 1/8 anonim ***** válasza:
41%

Az az egy ötletem hirtelen, ami a bevezetések nagy törvénye, hogy idegen izeket soha nem szabad variálgatni.

Habár jo nagy már, de szoval 6-7 hos kortol mindent ugy kell kostoltatni bevezetni hogy kb három napon át csak egyféle izt.

Én kezdtem az almával kb két hét, aztán két hét barack es jött a glutén. Utána három nap sütőtök,három nap spenot, saláta, krumpli, aztán ezek variálva hussal, tökfőzék, stb sokat segítettek az üveges bébiételek.


Ha jol tudom kb 1-1,5 éves korig mindent be kell vezetni (a tejet nem kötelező de tejterméket igen)es találkozzon édessel savanyuval keseruvel pl kelbimbo stb mert ekkor rögzul be az ízviláguk.


Gyermekem ovis létére is még két kanállal eszi a natur izeket, nincs fűszerhez, sohoz, cukorhoz szokva, megissza a alma+viz mixelt almalét is, cukrozatlan főzött gyerekteákat is imádja és még most sem csokifüggő, a finom dinnyéhez könyörgés kell :D

2018. febr. 11. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
És a fix napirend is jol jöhet. Delelőtt mindig gyümi, délben mindig ugyanaz 3 napig, uzsira mindig tejtermék, vacsira nincs ötletem.
2018. febr. 11. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi, de a gyümölcsöket is így vezettem be, ahogy írtátok. Több napon át ugyanazt kóstolta. A zöldségekből beveszi az első kanállal, és utána szájzárat kap. :) A kiéheztetést is megpróbáltam, na nem durván, nagyon éhes volt már, akkor sem ette meg. Utána a tejpépet falta.


A bébiételekkel gond van, mert egyiket sem eszi meg, sem a gyümölcsöset, sem a zöldségeset, sem a húsosat, tésztásat. Ha nem dobtam már ki 50 üveget, akkor egyet sem.

2018. febr. 11. 16:45
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha még a krumplit sem fogadja el, keverj nagyon kevés (egy kávéskanál) főtt, áttört krumplit a tejpépbe, és pár naponként emeld egy kiskanállal a krumpli mennyiségét a tejpép rovására.

Ha eljutottatok egy krumplipürének nevezhető ételhez, kezdj ebbe ugyanilyen apránként más zöldséget keverni, mondjuk először répát. Ha az almapürét megeszi, ahhoz is lehet krumplit és fokozatosan cukkinit, répát tenni.

Ne siess az új ízekkel, kínáld meg evés elején egy-két kávéskanálnyival, aztán másnap újból. Esetleg edd a szeme előtt jóízűen, amit vele akarsz kóstoltatni. Ez gyakran fölkelti a babaák érdeklődését.

A krumplit sose turmixold,mert ragacsos lesz, csak törd át, minta felnőtt püréhez. A többi zölséget lehet turmixolni is.

Ha már lesz foga a kicsinek, főtt zöldségdarabokat is eléje rakhatsz, hogy ő szedegethesse fel, hátha úgy szimpatikusabb neki.

2018. febr. 11. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A kisebbik fiam csak a paradicsomos bébiételt ette meg, mert édes volt. Próbáltam minden okosságot (harmadik gyerek). Anyatej mellé a hozzátáplálása is nehezen kezdődött, 6 hónaposan minden kanál láttán üvöltött, kézből, rágcsálva sem akart enni, 10 hónapos volt, mire ki tudtam váltani egy étkezést.

Most 16 éves, húst enne hússal és sajttal, főzeléket (krumplit sem), párolt zöldségeket, salátát most sem hajlandó megenni, haladás, hogy a hamburgert egy ideje nem operálja meg:)

Tehát lehet, hogy soha nem fogja szereteni a zöldségeket. Lehet, hogy ő is húsimádó lesz. Húslevesbe, ragulevesbe, nem zsíros-fűszeres gulyáslevesbe főtt hússal kevert zöldséggel próbálkoznék.

2018. febr. 11. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

11 hósnak már adhatsz puhára főtt brokkolirózsát meg főtt répát stb és majd kézbe veszi és megeszi.

Ha maga foghatja meg, érdekesebbé válik. Úgy tudja leginkább megszeretni, ha megismerheti: összenyomkodja, megnyalogatja játszik vele. végül mikor már ismerőssé válik számára akkor megeszi.

Persze legjobb lenne, ha pl te is ennél zöldségeket, és úgy látja a jó példát.

Nálunk ez bevált. :)

2018. febr. 11. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

19.04. vagyok, palócleves is jó lehet, picit savanykásan. Voltak lefagyasztva csirkemelldarabkáim, azokat kapta a gyerek, a leveseim egyébként is kevés sóval, minimális zsiradékkal, sok zöldséggel készülnek.

A brokkolirózsa, répa ötlet is tetszik, ilyen idős korban nagyon tudnak a gyerekek irigykedni, utánozni akarnak. Kunyerálhatja drámaian az apuka, nagyobb testvér és eheti boldogan hümmögve a kisgyerek előtt.

2018. febr. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, minden válasz hasznos volt! :) Ki fogom próbálni, hátha sikerül. :)
2018. febr. 12. 09:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!