Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mikor lehet tápszert váltani?...

Mikor lehet tápszert váltani? Lehet egyáltalán olcsóbbra váltani?

Figyelt kérdés
Jelenleg 3 hós a kisbabám. Beba Ha start-ot eszik sajnos egy hós kora óta. Szerencsére nem volt gond ,nem volt hasfájós tőle. Viszont nem lehet valami más tápszerre váltani? Szoktak ilyet? Vagy végig egy tápin nevelkednek? Doki bácsitól szégyenlem megkérdezni,mert olyan gáz lenne hogy az ára miatt kérnék más receptet. Volt már valaki így? Kérlek szépen ne támadjatok.
2018. febr. 28. 13:17
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
67%
Ha jó és nem fáj a pocakja akkor ne változtass. Ha receptre kiírják akkor olcsóbb ? 4-6 hós korától lehet váltani
2018. febr. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Akkor 4 hósan megkérdezem. Csak annyira szégyenlem megkérdezni. Persze ha ez a legjobb akkor nem váltunk. Caak eszembe jutott az ötlet ,mert annyi ismerősöm mondta már hogy van olcsóbb is,miért ezt adom,amikor lehetne mást is. Köszönöm szépen a gyors válaszodat
2018. febr. 28. 13:27
 3/18 anonim ***** válasza:
76%

Èn külföldön élek, és itt nem írnak fel tápszert, magadnak kell megvenni.


DE a korházba azt javasolták, azt a tápszert vegyük amit a közelünkbe lehet kapni, és amit megengedhetünk magunknak...

2018. febr. 28. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
64%
Ha nem allergiás, akkor teljesen fölöslegesen eszik HA tápszert. A sima Beba 1-es 850 Ft körül van receptre, kiváló tápszer.
2018. febr. 28. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Csak ha váltasz beba pro 1-re, 6 hós kortól nem írják ki a 2-es tápszert és drágább, mintha kiiratnád a ha 2-őt. Van olyan ami kiírható tovább is és olcsóbb is de ezek pl bukós vagy allergiás babáknak valóak. (Ettől van aki sose bukott mégis bukós tàpit kap az àra miatt)
2018. febr. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
62%
Jesszum! A HA tápszer nem allergiásoknak van! Hanem allergia megelőző szerepe van olyan családokban, ahol a szülők vagy testvérek (bármilyen, nem csak étel-) allergiától szenvednek.
2018. febr. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem olyan család nem létezik, ahol nincs legalább egy parlagfű allergiás, így akár értelmetlen is lenne gyártani a nem HA tápszereket.
2018. febr. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Nálunk hál istennek egy allergiás sincs a családba. A mi dokink az egész körzetnek ilyet ír fel.
2018. febr. 28. 13:57
 9/18 anonim ***** válasza:
24%

Mi Milumil HA-val kezdtük, ami szintén nem a legolcsóbbik.


De igen, receptre majdnem olyan olcsó, mintha a dm-ben vennél Milupát vagy más olcsóbbat. Én a helyedben nem váltanék, mert receptre így is jól jártok. Viszont ha annál is olcsóbbat keresel, az okkal olcsó... Az is ellenőrzött meg minden, de nem hiába olcsóbb. Én úgy tapasztaltam, hogy minél olcsóbb, annál büdösebbek. Gondolom azoknál már nem figyelnek annyira az "esztétikára", stb.


Én azt javaslom, hogy még egy darabig tarts ki emellett. Főleg ha a baba is elfogadja. Lehet megveszed neki az olcsó Kecskemétit, de ki fogja köpni.


Mi 6 hónapos kor után váltottunk ugyanúgy márkán belül egy 1-esre (azt hiszem az 1-es jó 6 hónapos kortól), ami a dm-ben kb ugyanannyi volt mint a HA receptre. Talán olcsóbb is. De így nem kellett receptért futkosnom. Dm-en belül amúgy szinte állandó a tápszer kupon a pont gyűjtő kártyával. Azzal is tudsz spórolni. Szinte mindig 25% kedvezménnyel vettem a dobozokat.

1 éves korra döntöttük el, hogy elhagyjuk a Milumilt és átálltunk Milupára. Csak jót tudok arról mondani. És elég jó az ár-érték aránya. Most 14 hónapos és ebből issza a tejitalt még mindig.

2018. febr. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

A lányom is Milumil HA Startot kapott az első 6 hónapban biztos ami tuti alapon, de utána váltottunk Rossmann sajátmárkás tápszerre. Meg bírtam fizetni a drágábbat is (ha indokolt lett volna, akkor továbbra is azt veszem), de így nem kell receptért rohangálni és még 1000Ft-tal olcsóbb a receptes Milumilnél is.

A gyereknek az a lényeg, hogy tele a pocakja, szerintem meg ugyan olyan undorító az íze, mint a drágábbnak.

2018. febr. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!