Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 6 hónapos baba . Miért nem...

6 hónapos baba . Miért nem alszik a baba? Éhes a baba de a védőnő és a gyermekorvos nem akar neki többet enni adni! Miért? Ti mennyit adtok a babának?

Figyelt kérdés
A baba most 6 hónapos és kezdjük a hozzátáplálást. 3 hónapos kora óta 20 percenként ébred. Nincs segítségünk a feleségem egyedűl van itthon a babával. 3 hónapja nem aludt. És már teljesen ki van. Én csak hétvégéken vagyok itthon mert külföldön dolgozom. Már már a házasságunk rá megy akkora volt a baj. A gyermekorvos és a védőnő 160ml tápszert javallott. És kihangsúlyozzák ne emeljük neki!!! A baba nem kicsi 7kg 68cm most . Születési súlya 4kg és ahogy utána olvastam neki 200-240 ml kellene kapnia. Hát kivettem egy 7 szabadságot és megemeltem az adagját 200ml re. Ennek egy hete azóta a baba átalussza az éjszakákat kelés nélkül . Remélem így is marad . De remélem jól csináltam szerintetek mennyit kéne egyen vagy jobb ha fel ébred mert éhes ? Vagy sok neki?

2018. márc. 1. 22:04
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy a baba napi tápszeradagja testsúly kilogrammonként 150ml. Tehát a ti esetetekben 7x150ml ami ugye 1050ml. Ha ezt leosztjátok az étkezések számával, megkapjátok az egyszeri adagját. Viszont nem szabad elfelejteni, hogy ez nem mérvadó. Minden baba más, más igényekkel, étvággyal, stb...
2018. márc. 1. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Második vagyok! Hogy álltok a hozzátáplálással?
2018. márc. 1. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
A hozzátáplálással sincs gond. Egyelőre még csak a gyümölcsöt kapja . És tetszik is neki. Kedves első ha az orvosra hallgatok akkor a gyerek nem alszik . Nem tudom olvastad e ? A baba pontos súlya 7220g
2018. márc. 1. 22:43
 4/19 A kérdező kommentje:
És igen ezért adtam neki többet mert a WHO-os számítással pontosan 5 étkezésel 216ml jön ki. De a mi dokink a régi rendszerrel számol. Hogy a baba ennyi idős akkor ennyit kap. Nos itt jön a kérdés . Hogy lehet elég egy 2100g-mal született baba kajája egy 4000g-al született babának? A másik a védőnőnk. Nagyon tapasztalatlan még fiatal. A múltkor elküldte a gyerek orvoshoz a másik babát. Hogy azonnal mutassa meg a gyerek talpát neki mert az egy rossz indulatú daganat. Az orvos meg azt mondta móndják meg a védőnőnek hogy minden gyerek talpa ilyen mert még nem használják. Szoval ilyen emberekkel vagyok körülvéve ezért kértem a segítségeteket .
2018. márc. 1. 22:54
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Bőven adhatsz neki enbyit, de ha bizonytalan vagy keressetek fel egy magán orvost. Ha a gyerek így jól lakik és nem sír akkor ennyire van szüksége.
2018. márc. 1. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

A kisfiam anyatejes volt (nem tudom, mi a helyzet a tápszerrel), félévesen már simán benyomott 200 ml-t egy evésre, sőt, volt, hogy többet. És már pár hónaposan is tudott többet enni.

Arra tisztán emlékszem, hogy 4 hónapos volt, amikor ügyvédhez kellett mennünk, oda nem akartuk magunkkal vinni, ezért anyukám vigyázott Rá. Mielőtt elmentünk, szopizott. Direkt mértem az evés előtt és után, megnyugtató volt a tudat, hogy jóllakott, akkor bírja a 3 órát. Hát, azt hittem, dobok egy hátast: 240 ml-t evett két mellből.

Szval előfordulhat, hogy egy jobb étvágyú 6 hónapos baba nem lakik jól 160 millivel. De miért nem engedik többet enni? Kövérnek látják, vagy mivel indokolja a doki, meg a védőnő?

Szerintem ösztönösen érzed, hogy nem szentírás minden, amit a védőnő mond. A dokira érdemes odafigyelni, de sok avitt tudással rendelkező gyerekorvos praktizál, aki aztán mondja a hülyeségeit.

Ha egy baba alszik, akkor jól érzi magát (nyilván nem arról az esetről beszélek, amikor vmi betegség következtében aluszékony a baba). Ha fáj a hasa, éhes, melege van, fázik, szúrja a ruhacímke, zavarják a külvilág hangjai, kínozza a foga, akkor sir, nyűglődik, ölbe kéredzkedik, és nem alszik békésen. Ha most békésen átalussza az éjszakát, egyértelműen jól érzi magát. Miért kellene ebbe bárkinek beleokoskodnia?

2018. márc. 1. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Tápszeres volt a nagyfiam és most az ikreim is. A baba igénye szerint kell táplálni, tökmindegy, hogy anyatejről, vagy tápszerről van szó. Egyikkel sem lehet túletetni, mert a baba annyit eszik, amennyire per pillanat szüksége van. 5,5 kiló körül vannak a 3 és fél hónapos ikreim, 2,2-2,5 kilóval születtek. Ők is van,hogy 80 mililvel, van, hogy 230-cal laknak jól. Ez a két véglet, 170 körül van átlag/étkezés. Van 650 és 850 mililiteres nap is, változó.


NAGYON JÓL tetted, hogy rendesen etetted, nem szabad éheztetni! Ő tudja, hogy mennyi kell neki,nem az orvos!!!!

2018. márc. 1. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Nincs indok. Csak azt mondják ennyit adjon és ezzel elvan tudva. A másik amit még mondanak az hogy hagyjuk sírni. Egész éjjel és ne menjünk át hozzá. Ilyen tanácsokat adnak. A kislány nem kövér . Sőt inkább nyulánk baba. Lehet orvost kéne váltani. Köszönöm a válaszokat megnyugtattatok.
2018. márc. 1. 23:11
 9/19 anonim ***** válasza:
92%

160 milivel az enyémek is állandóan sírtak volna. Az egyik 200, a másik 230 milit ettek ennyi idősen, napi 5x.

Adjatok annyit, amennyire szüksége van!

2018. márc. 1. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat. Rengeteget segitettetek. Már nagyon nagy volt a gond. És teljesen kilátástalan volt a helyzet. Jó lenne ha így maradna.
2018. márc. 1. 23:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!