Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hozzataplalas megkezdése?

Hozzataplalas megkezdése?

Figyelt kérdés

Kisfiamnal megkezdtem a hozzataplalast almával. Az alma leve ízlett neki szívesen ette. A puret nyersen majd másnap a megsütöttet is kotorta ki a nyelvével, feltételezem meg nincs kész a hozzataplalasra.


Hogyan tovább? Két hét múlva ujraprobalnam, addig mit csináljak? Kapja továbbra is a pár kanál levet szoptatás előtt? Ne kapjon levet se csak a tejet és ha újra kezdjük próbáljuk újra az alma levével? Ne várjak hanem próbáljam barackkal már holnap?


2018. márc. 5. 11:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy csak az etetési technikával van gond. Sajnos, ezt írásban nem nagyon tudom elmagyarázni. A lényeg, hogy kicsit hátrább tedd a falatot a szájában, a nyelve "mögé", mert ha előre teszed, a cumizós mozdulatokkal kitolja a szájából. Neki még a cumizás a reflex, nem úgy eszik mint a nagyok. Azt is meg kell tanulnia.
2018. márc. 5. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
De az is lehet, hogy nem szereti az almát. A lányomat megkínál vele két hetente kb de nem fogadja el semmilyen formában. Minden mást eszik.
2018. márc. 5. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Mennyi idős? Szerintem ha kitolja a nyelvével akkor hagyd és később próbáld újra.
2018. márc. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
32%

A nyelvkiloko reflex meglete arra utal, hogy meg nem erett ra. A hozzataplalasra valo erettseg jelei:

- megtamasztva stabilan ul (van, aki az onallo ulest is megvarja)

- kepes az etelt magatol a szajahoz emelni


Az erddeklodes is ide tartozik, de ennyi idosen az is erdekelne, ha a szulo egy vasdarabot szopogatna:) Erdemes megvarni a fentieket, azokbol egyertelmu, hogy mikor lehet elkezdeni, hacsak orvosi indok nincs a korabbi kezdesre.

2018. márc. 5. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Mindenkinek koszonom a választ.


1-es az biztos, hogy rossz helyre adtam a falatot, megpróbálom picit hátrébb tenni, hátha. Ha nem várok meg.


2-es szerintem ízlik neki az alma, mert az alma levet eszi, enne belőle többet is, de azért pár kanálnal többet így az elején nem mertem adni. Persze lehet rosszul gondolom, terveztem megpróbálni barackkal vág meggyel.


3-as 6 hónapos múlt, kiprobalom amit a többiek javasoltak holnap, ha nem várok két hetet és újra próbálom.


4-es én az ülést es a magától a szájahoz emelést eddig csak a blw-vel kapcsolatban olvastam. Szimpatikus az a táplálás mód sok mindenben, de nem tudok vele teljesen azonosulni, ezért nem azt választottam. Ülni meg nem tud. Egyedül semmiképp, támasztva pedig nem is próbáltam. A falatot, illetve bármit a szajahoz emel/emelne.

2018. márc. 5. 13:58
 6/11 anonim ***** válasza:

A WHO ajanlasa ez:

[link]

2018. márc. 5. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem értem miért lettél lepontizva, számomra hasznos volt a te válaszod is.
2018. márc. 6. 07:05
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem baj:) csak azert linkeltem az ajanlast, mert irtad, hogy a blw felteteleit irtam, de nem azt irtam le, hanem altalaban a hozzataplalasra valo erettseg jeleit :)
2018. márc. 6. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Rakerdeztem egyebkent arra szakembertol, hogy miert fontos az ulnitudas a hozzataplalashoz, akar pures, akar darabosrol van szo, tehat hogy rendesen ultetve legyen, ne pedig megdobtve, hordozoban, es azt a valaszt kaptam, hogy azert, mert akkor tud mar magatol is elorehajolni, ha felrenyel, ami pures taplalasnal ugyanugy elofordulhat, mint darabosnal.
2018. márc. 6. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
De nem gyozkodni akarlak, mindenki maga erzi a sajat gyereken, hogy mire van szuksege, csak kerdezted, hogy hogyan tovabb, en pedig ugy tudom, hogy ez a hivatalos ajanlas errol jelenleg.
2018. márc. 6. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!