Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hogyan vezessek be új ételeket...

Scsillag82 kérdése:

Hogyan vezessek be új ételeket, új állagokat ha már vállogat?

Figyelt kérdés

Tanácsot szeretnék kérni.

Eddig kb mindent turmixoltam, emiatt viszont mindent bele püréket készítettem...

Soha nem adtam pl zöldborsó főzeléket stb...

Nem nevesítettem csak sok egézséges dolgit osszefőztem habartam stb...

Viszont meg kellene szoknia az átlagos főzelékeket is, mert megy majd bolcsibe stb.

És már kijött 2 rágófoga tud rágni...

Viszont már sajnos ránézésre elsonti kell e neki...és mivel a darabos főziket nem is ismeri...

hogyan csinálnátok?

Nagyon fejlett másfél éves.


2018. márc. 12. 23:20
 1/8 A kérdező kommentje:

Csak tanácsokat szeretnék. Tudom, hogy elrontottam, de szeretném megoldani.

Multkor már nem.foadta el a leturmixolt padlizsános édeskrumplus répás pépet amit eddig szeretett.

És ennie kell.

2018. márc. 12. 23:24
 2/8 anonim ***** válasza:
52%

Ha ehes lesz, enni fog, ne aggodj. Viszont, ha nem evett pl ebedet, ne kapjon helyette kekszet, edesseget, hasonlokat. Max gyumolcsot. Kovetkezo eves-idoben ujra, ha nem eszik, hat nem eszik, adj neki nyers gyumolcsot. Az a gyerek, amelyiknek van lehetosege enni, de nem eszik, az olyan meg sosem halt ehen. Csak semmikeppen se ehessen nasit helyette, meg titkosan a nagyitol sem, semmi edesseg stb.

Egy eletre etvagytalan lesz, ha erolteted az evest.

2018. márc. 13. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
52%

Én többször tettem elé. Nem kéri, jó, legalább kóstolja meg, nem ízlik neki. Kapott mást. Elsőre semmit nem evett meg. Àltalában másodszor se. 3. 4. alkalommal a legtöbb ételt már elfogadta.

Amit meg nem, azt én max úgy főzök, hogy van mellette más is neki. Nem vagyok az erőltetés híve de annak se, hogy akkor maradjon éhen.

2018. márc. 13. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
70%

A fiam amikor elfordította a fejét egy főzelékre, azt a trükköt alkalmaztam, hogy a főzeléket rá “kentem” egy kenyér falatra. Érdekes, úgy megette.

Amíg a kenyérrel bíbelődött, addig volt hogy 2-3 kanállal is sikerült főzeléket elfogadnia. Mert másra figyelt közben. :)

2018. márc. 13. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
87%
Fejlett másfél éves, aki püréken él?
2018. márc. 13. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
78%
Arra is figyelj, hogy amit neki adsz abból te is egyél, mert a gyerek sem hülye és alapvetően másolásból tanul. :)
2018. márc. 13. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Igen, nagyon érett, korát meghazuttoló kisgyerek.

Szépen beszél, jó a mozgása, gondolkodása, csak a fogzás indult késöbb.

2 hónapja még alig volt foga, így püréket szokta meg, ennyi....

De már megeszi a hisit rízst, tarhonyát purésités nélkul.

Csak a főzelékeket nem.....

2018. márc. 13. 13:31
 8/8 anonim ***** válasza:
Háromfogú apróságok nyúlják le önerőből a sült krumplit ember! Gyakorlatilag fog nélkül egy csomó darabossal el tudnak küzdeni, ha 1) ugyanazt eszik épp a többiek, 2) az "ő asztaluk", tehát kedvükre kenhetik a hajukba vagy bármi.
2018. ápr. 7. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!