Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 7 hónaposan korai kiváltani...

7 hónaposan korai kiváltani egy étkezést?

Figyelt kérdés
5,5 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást, mostmár szépen eszik. Délelőtt gyümit,ebédre főzeléket,husival vagy magába. Az ebéd után már nem akar szopizni,reggeli gyümi után meg kéri. Melyik étkezést kell először kiváltani? Nem haladunk túl gyorsan? Úgy veszem észre hogy igényli már a két étkezést, szopizással nem lakik jól.
2018. márc. 24. 12:19
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha ebéd után nem akar már szopizni, akkor kiváltotta magának azt az étkezést. A lányom is kb. 7 hónaposan hagyta el az ebéd utáni tápszert. Ekkorra már a tízórai is csak gyümölcs volt. Szerintem nem haladtok gyorsan, ha magától intézi a kicsi.
2018. márc. 24. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Úgy látom a babád az ebédet váltotta ki először. :) Jó ez így. Szerintem ez nem gyors. Én a fiamnál 7 hónapos korában vátottam ki az első étkezést, 8 hónaposan a következőt, 9 hónaposan a harmadikat, csak a második babám nem eszik sokat, 6 hós kor óta 1x kap, 7 hós kora óta 2x, 8,5 hónapos most, nemrég nagyon egyértelműen jelezte, hogy márpedig ő enni akar és nem cumisüvegből (mindenáron meg akarta szerezni tesó kajáját) úgyhogy azóta kap 3. étkezésre is de ő úgy gondolja, hogy mindet ráér kiváltani. Szájzár kb 80-120 gramm után, jobb esetben. Nem így terveztem, de hát a baba igényei szerint igyekszem. Ezzel azt akartam írni, hogy igazából ezt csak te tudhatod. Az én lányom is igényli, csak furcsállom, hogy nem eszik többet egyszerre.
2018. márc. 24. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek, megnyugtattatok :) csak csodálkoztam hogy hirtelen olyan ügyesen és sokat kezdett enni pár napja, és ma már hiába kínáltam ebéd után a cicit, nem bírt többet enni 😄 kb 160-170 grammot ehetett meg, és két órát aludt utána 🙂
2018. márc. 24. 18:13
 4/6 A kérdező kommentje:
Még egy kérdésem lenne 😊 uzsira mit szoktak adni? Arra is gyümit?
2018. márc. 24. 20:33
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem korai, ha ő így igényli.

Én uzsira is szoktam gyümölcsöt, de kaphat ebben a korban már viszonylag sok mindent.

2018. ápr. 8. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Uzsonnára általában joghurtot, sovány túrót szoktam adni kis gabonapéppel vagy tejpép porral.
2018. ápr. 8. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!