Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 5 napja nem nyeli le a pürèsìt...

5 napja nem nyeli le a pürèsìtett almàt. Pròbàltam a banánt, azt sem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Forgatja a szàjàban majd kiköpi. Nem azt làtom rajta, hogy nem ìzlik neki, hanem mint ha nem tudnà mit csinàljon vele.

Segìtsetek! Jàrt vki ìgy?


2018. ápr. 11. 16:54
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi idős?

Eddig evett?

2018. ápr. 11. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
5 hónapos múlt. Most kezdtük a hozzátáplálást. anyatejes de kap pótlást is.
2018. ápr. 11. 17:38
 3/10 anonim ***** válasza:
73%
Egyrészt kicsi, másrészt lehet, hogy nem szereti a gyümölcsöt (egyenlőre), adj neki zöldséget.
2018. ápr. 11. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
79%
Főleg ne banánnal kezdj...
2018. ápr. 11. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Almàval kezdtünk ès a vèdőnő mondta a banànt.
2018. ápr. 11. 18:38
 6/10 anonim ***** válasza:
26%
Nem véletlen a WHO ajánlása, a betöltött hat hónapos kor a hozzátáplálás kezdetéhez. Látod , még az öt hónaposodnak is több esze van, tudja hogy még nem érett rá. Miért erőlteted?? Miért teszed tönkre örök életére az emésztőrendszert?
2018. ápr. 11. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Jól látod nem tud mit kezdeni vele. Így volt az én fiam is. 3 hetig pihentettem, majd újra próbáltam, akkor már sikerült ennie.


Banán helyett inkább barackot, meggyet (mirelit) próbálj.

2018. ápr. 11. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért forgatja a szájában, mert még nem érett rá. Ne erőltesd, bőven ráèr meg az.
2018. ápr. 11. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Még működik a nyelvkilökő reflexe, szóval nem érett meg a hozzátáplálása.

Kicsit várj még a hozzátáplálással.

2018. ápr. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
44%

Hiába van lepontozva az, aki a WHO-t említi, abszolút igaza van.


A hozzátáplálásra való érettségnek egyébként is vannak jelei és mindnek teljesülnie kell, hogy érdemes legyen elkezdened:


– stabilan ül és megtartja a fejét,

– képes a kezeit, szemeit és száját összehangolni, önállóan ránézni az ételekre, felcsipegetni és a szájába rakni őket,

– le tudja nyelni az ételeket (ha nem áll készen még, akkor forgatja és/ vagy visszalökik a nyelvükkel az ételt).

2018. ápr. 11. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!