Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Egy éves kisfiam nem hajlandó...

Egy éves kisfiam nem hajlandó megenni a húst semmilyen formában. Tapasztalt valaki hasonlót? Nem lesz így hiánybetegsége? Mit tehetnék hogy elfogadja?

Figyelt kérdés
Fél éves korától olyan 10 hós koráig gond nélkül megette, aztán egyre kevésbé, most pedig már egyáltalán nem hajlandó. Még a húsleves levét sem amiben hús főtt ugye... Volt valakivel hasonló?....
2018. ápr. 15. 15:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem biztos hamar megtalálják a vegetáriánusok, vegák a kérdésedet és fognak majd tanácsokkal szolgálni. Ha viszont azt szeretnéd, hogy újra egyen, akkor szerintem ne erőltesd. Lehet, hogy volt valamilyen hús után gyomorrontása és átmenetileg nem bírja elviselni az ízét. Egy ilyen kicsi gyerek még válogatós, tehát belefér, hogy valamit elutasít. A fehérje+vas+B vitaminok fontosak, tehát pótold olyan élelmiszerekkel, amik ezeket tartalmazzák.
2018. ápr. 15. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Lányom nem volt ennyire extrém, mert párizsit meg darált húsos ételeket evett (pl. rakott kel). Kb másfél évig tartott 2 éves korától, aztán egyszer csak megette. Tejterméket, gabonaféléket, ma
2018. ápr. 15. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Magas vastartalmú ételeket adj Neki.
2018. ápr. 15. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
35%
A kisgyerekek még tudják, mire van szükségük a szervezetüknek. Egy-két hétig ne adj neki húst, hanem amit szívesen eszik. A fiaim volt, hogy egy hétig csak húst akartak enni, a következő héten csak tésztát, vagy zöldséget. Majd újra ettek mindent.
2018. ápr. 15. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ne erőltesd. Próbálj húst többféle formában elkészíteni és néha-néha próbáld vele megkínálni, hátha más formában, más ételben, olykor meg fogja enni.

Egyébként pedig az én fiam a gyümölccsel volt ugyanígy. Egyszerűen csak az alma, mást nem volt hajlandó megenni. Aztán megnőtt, 3 éves kora után elkezdte enni a gyümölcsöket, ma meg már szinte bármilyen gyümölcsöt szívesen megeszik, sőt, kifejezetten ő kéri.

A húst sem ette olyan nagy mennyiségben pici korában, mint most. Most meg gyakorlatilag húsimádó.

Szóval próbálkozz, de ne erőltesd. Fog még változni neki az étkezése, ez biztos.

2018. ápr. 15. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
44%
nem kell erőltetni.Én évekig nem ette a húst,még a látványától is kirázott a hideg.Mindenki azt mondta vega vagyok,pedig nem,csak nem kívántam.A gyerekem két éves korában meg éppen kórházban voltunk,mikor hoztak egy májkrémes kenyeret,és én azt éreztem,hogy ott helyben meghalnék érte.Meg is ettem,azóta megint eszek húst.Én úgy gondolom a szervezet érzi mire van szüksége.Biztos a fiadnál is így van.
2018. ápr. 15. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az én fiam is így volt, nagyon aggódtam én is, hogy valami baja lesz, de a gyermekorvos mindig megnyugtatott, hogy ne izguljak. Tegyem oda neki a húst is, de ne erőltessem. Aztán kb 2 és fél éves korától ette meg a húst. Azóta is nagyon jó evő :)
2018. ápr. 15. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!