Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mikor válthatom ki a következő...

Mikor válthatom ki a következő étkezést és mivel?

Figyelt kérdés

9 hónapos lesz a kisfiam, 7 hónapos volt amikor az első étkezést ki tudtuk váltani, most a következőket eszi:

Reggel 7-8 körül tápszer

10-11 körül tízórainak gyümölcs

1-2 között ebédre főzelék

4-kor elalváshoz tápszer

fél7kor tejpép

Vacsora 9kor tápszer


A 4 órai tápszert gondoltam következőnek elhagyni joghurttal/kefírrel. Nálatok hogy van?

Védőnőre sajnos nem tudok számítani.


2018. ápr. 17. 20:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem még bőven ráérsz. 1 éves korig adnék napi 3-szor tápszert, utána állnék át a napi kettőre (reggel-este). A tejpép helyett adnék alkalmanként joghurtot.
2018. ápr. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mennyi tápszert eszik egy tápszeres étkezésre? Éjszaka eszik még? Bár a tejpép is tejalapú, szóval gondolom egy tápszeres étkezés nélkül is meglenne a napi fél liter. Adhatsz megint gyümölcsöt, de ha főzeléket eszik sincs belőle semmi, én az uzsonnát váltottam ki 3. étkezésnek és főzeléket adtam, gyümölcsöt nem ehetett mert sugárban bukta vissza, így maradt ez. Később már bírta, akkor azt kapott.


Amúgy keverhetsz gyümit túróhoz vagy joghurthoz. A fiam imádta, kár, hogy napi 6-8 vizes hasmenést csinált neki 1 évesen.. (tejterheléskor, addig is tudtuk, hogy allergiás, de adnunk kellett neki)

2018. ápr. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A fél 7-es tejpép helyett adnék neki bébiételt, vagy főzeléket. A lányom ilyenkor már csak reggel és este evett tápszert, a többi kaja volt, védőnő javaslatára. Elalváshoz jobb a tápdzer szerintem, ezért nem azt váltanám ki.
2018. ápr. 17. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én nem váltanám ki a joghurttal, de kihangsúlyozom, hogy ez egyéni vélemény. A tápszer ebben a korban még fontos, had egye. Inkább, ha mondjuk megiszik 220 tápszert, akkor adnék neki csak 100-at, és mellé egy tojás sárgáját valamivel, egy kis főzelékkel, vagy kifli belsejével. Esetleg jó minőségű sonkát, vagy főtt húst. De nem a 4 órait váltanám ki, alváshoz jobb a táp, hanem a fél 7-eset.
2018. ápr. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!