Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 2 éves kisfiam nem akar enni...

2 éves kisfiam nem akar enni főtt ételt! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

22 hónapos mindig is főztem neki.Babakaját nagyon ritkán evett!

Kb 2 hónapja , elutasítja ,hisztizik, mindenen elvan pl: ropi, keksz, rudi, pucér kenyér...

Volt mikor elvettem tőle ezeket és akkor se kellett neki amit megfőztem! fogyni nem fogyi! Hogy vegyem rá,hogy legalább mekostolja!


2018. ápr. 23. 13:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
55%
A nyerset sem eszi ? Az konkrétan egy marhaság hogy napi minimum 1 főtt sült dolgot kell enni . A hőközlés eltűntet mindent , max párolni érdemes . A nyers rostok sok lédús termés víz szükséges .
2018. ápr. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
96%

HAgyd békén a "fött" étellel, arra semmi szükség sincs, ugyanolyan jól fejlödik nyers kajákkal is.


De ha csak a felsorolt dolgokat eszi, akkor nemcsak az a gond, hogy nem eszik fött ételt, hanem hogy gyakorlatilag semmi értelmes dolgot nem vesz magához.


Adj neki rendes szendvicset (hússal/tojással/sajttal), meg többféle zöldséggel, azzal mindent megkap,amire szüksége van.

2018. ápr. 23. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell neki feltétlen főtt ételt enni, de rudit, ropit, egyéb hülyeségeket nem adnék neki, inkább zöldséges szendvicsek, zöldségkrémek, stb.
2018. ápr. 23. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
27%
Nàlunk is ez van,remélem àtmeneti.26 hónapos.
2018. ápr. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
68%
Ne tarts otthon ilyeneket, az etel nagy resze normalis ennivalo legyen, friss, parolt vagy fott gyumolcs-zoldseg-hus-hal, melle basmati rizs, koles vagy zabpehely, utobbit ossze is lehet daralni friss almaval, kis mez+fahejjal. Azert nem eszik normalisan mert raszokott a nasikra, tudom, mert nekem is sikerult egy idoben elrontani, eloszor valoban nem akart mast enni, aztan csak sikerult kitalalni olyat, amit igen.
2018. ápr. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy a nasival elrontottam, de már annyira nem kellett neki semmi, örültem hogy az van a pocakjában pl:krémtúró! Gyümölcsöket eszi! Kisebb korában nagyon szerette a leveseket, pl:pörit...de most azt is elutasítja!

Különböző módon is próbáltam tálalni,de semmi ! Orvosnak említettem, de azt válaszolta dac korban van eszik annyit ami neki elég!

2018. ápr. 23. 16:25
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Ne eröltesd a fött ételt, mert fölösleges, nem a fött étel kell a gyekenek, hanem amit megeszik (persze nem nassolnivaló!)


A szendvicsek, nyers zöldségek, gyümölcsök tökéletesen megfelelnek, söt sokkal egészségesebbek, mint a megfözött ez-az.

2018. ápr. 23. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyen amit szeret, nem muszáj mindig főtt ételt, de ne nasi legyen.

Ha nem eszi meg az ebédet akkor se nasit adj neki mert akkor megtanulja h nem kell megennie mert utána úgyis kap nasit, túró rudit stb.

2018. ápr. 23. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én nem aggódnék, főzés során nagyon sok vitamin elillan én ezt hallottam. Ha nyersen fogyasztja a zöldségeket még jót is tesz a szervezetének. Egyen amit szeretne persze nem a desszerteket 0-24ben. Ha nagyon aggódsz én bevetném azt a módszert,amit régen velem csinált anyukám. Nagyon finnyás gyerek voltam odaültett a konyhába és segítettem neki főzni. Persze a magam szintjén. Adott nekem "munkát" mossam meg ezt meg azt. Valahogy műkődött a dolog közben mondogatta,hogy milyen finomat fogunk enni kicsi kezed munkája,megkóstolta mindig mondta nekem,hogy de jó sokkal finomabb,hogy te is segítettél...stb. Azt mondta bevállt. Próbáld ki hátha működik. ☺
2018. ápr. 23. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szerintem ez kicsit a dackorszak velejároja. Volt egy idöszak mikor lányom utálta a fött kaját, húst se volt hajlando enni.ugy probáltam potolni h több tojást, jo minöségü sonkát/virslit adtam neki. Emellett semmi nasi, föétkezések között nyers gyümölcsöt, zöldséget ehetett. Ebédnél eléraktam a fött ételt, kell kell, ha nem akkor nem. Igy telt el kb fél év, utána megváltozott és egyre többféle kaját volt hajlando megenni. Mostmár állandoan éhes és kaját kér:D amig eröltettem meg feszültem rajta, addig sztrájkolt. Sztem ha amugy jokedvü, mozgékony, nem beteges, akkor nem gond ha kevés fött ételt eszik. Lényeg h a nasikat probáld helyettesiteni értékes kaloriákkal, gyümi, zöldség, natur joghurt.
2018. máj. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!