Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mi a véleményed a BLW-ről?

Mi a véleményed a BLW-ről?

Figyelt kérdés
igény szerinti hozzátáplálás

2018. ápr. 23. 18:56
 1/10 anonim ***** válasza:
28%
sajnos olyan dolgokat is " meg kell enni" a gyereknek a vitaminok bevitele miatt, ami nem kedv kerdese. egy ismerosom par evvel ezelott eleg szabadosan kezelte ezt a temat, es a gyereke 3 evesen is csak szilvasgombocot volt hajlando enni. ezt gondolom te sem akarod.
2018. ápr. 23. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%

Van akinek beválik, van akinek nem. Abban az esetben működik, ha a szülő tényleg ismeri a saját kicsije érettségi szintjét, és betartja az alap elvárásokat(önállóan, stabilan üljön, tudjon rágni stb)


ha siettetik, vagy nem jól mérik fel az érettségi szintet, könnyen okozhat balesetet, ami jó időre visszaveti a gyerek és az étel kapcsolatát.

2018. ápr. 23. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
70%
Mar a masodik fiam eszik igy, nekunk bejott, mind a ketto 15 honapos koratol gyonyoruen, onalloan evett evoeszkozzel, joizuen es a rukkolat leszamitva mindent. Szerintem eletszeru, s bar tobb kosszal jar az elejen, idovel megterul!
2018. ápr. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
84%

Mi ösztönösen itt lyukadtunk ki.

14 hónaposan eszik mindent (amit lehet már), egyedül is, de azért segíteni is kell.

2018. ápr. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
24%

A gyerek izlésvilagat maga a kostoltatás hozzataplalas alakitja ki.


Gyerekemnek későn lett bevezetve a nyersparadicsom paprika, igy mai napig nem eszi meg


A gyerekek azt eszik amikhez szoktatva vannak idejében, ezert kell rengeteg féle izt bevezetni, kezdetben 3 naponta uj izt, mert kb 2 éves kortol már kezd bezárulni az uj izekre valo nyitottsag.


Nagyobb gyerekek pedig ha rajtuk mulna csokit ennének csokival.


A gyerek szervezetének a fejlodeshez szukseges tápanyag az igénye.


Nasira is szeretik pl a kölesgolyot is chips helyett.


Nem a gyereken mulik.

2018. ápr. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
59%

Nekem szimpatikus volt a nézet és szerettem is volna, ha a fiam maga fedezi fel az ételeket és az ízeket.

De nem így lett. Nem minden esetben lehet eldönteni, hogy na akkor blw. A fiam nem tudott mit kezdeni a szilárd étellel, gyümölccsel, semmivel. Pedig hónapokig próbálkoztunk. Egyszerűen nem volt érett a rágásra. Így ha akartam se tudtam volna eszerint “etetni”.


Alapvetően szimpatikus a dolog. Önállóbb lehet tőle a gyerek, később hamarabb tanul meg egyedül enni, stb. Én ezeket a tapasztalatokat hallottam. Majd ha kipróbáljuk többet tudok mondani. Most csak annyit, hogy ez mindenképp a gyerektől függ. Ha az irányon gondolkodsz, akkor ezt vedd majd figyelembe. :)

2018. ápr. 23. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem ez is csak egy tipikus trend-baromság. Majd jön még más mindenféle betűszó ami pl. olyanokat takar hogy kézzel evés iskolaskorig mert az jaj de jól fejleszti a finommotorikus mozgást..

Az új divatnevelésre fogékony anyukák mindent bekajálnak ami betűkből áll és idegen neve van és valaki könyvet írt róla vagy egy cikket egy mamiblogon.

2018. ápr. 23. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Néha a frász kerülget tőle, de a fiam minden pürét elutasít. Ezzel a “módszerrel” minden iránt nyitott és élvezettel eszik.
2018. ápr. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Azt gondolom minden Anya tudja, hogy mikor mit kell adnia a gyermekének akármilyen módszer figyelembe vétele nélkül. A gyermekem tejfehérje allergiával és tejcukor érzékenységgel született, 4. hónap végén orvosi utasításra kezdtük meg a hozzátáplálást különböző okok miatt. 7 hónapos volt mikor elutasította a pürét (kiköpte) innentől kezdve kezdtem el bevezetni a darabos ételt, ami az első alkalomtól kezdve ízlett neki. A barátnőm kisfia másfél évesen is inkább a pürésített ételeket kedveli. Az enyém a főzeléket sem hajlandó megenni. Szóval azt gondolom, hogy mindennek eljön az ideje, a gyerek szükségleteit meg az anya úgyis érzi, tudja.
2018. ápr. 23. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem sok tekintetben szimpatikus.
2018. ápr. 24. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!