Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Anyukák a rohanós hétköznapokb...

Anyukák a rohanós hétköznapokba ti mit főztök és hány napra illetve egy napirendet leirnátok plusz mennyi nasit adtok a gyereknek? Másfél éves gyermeknek -2éves

Figyelt kérdés
2018. ápr. 27. 19:29
 1/7 anonim ***** válasza:
34%
Egy 2 éves mellett mitől rohanós a hétköznap ? Mindennap főzök, mindig is így volt. Akkor is, amikor otthon voltam a gyerekkel, akkor is, amikor dolgoztam. A legtöbb étel fel óra alatt elkészíthető. Nasinak a tipikus dolgokat sose szerette, a kukorica konzerv volt anno a menő, azt hetente többször kapott
2018. ápr. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%

Napi rutin kb:Reggel elviszem a nagyot oviba,hazajövünk,kicsit lefektetem aludni,főzök,ha megébred játszunk,ebéd,alvás(közbe mosok,takarítok),játék,megyünk a nagyért,közös uzsonna,séta vagy udvaron játék,vacsi,fürdetés.

Napközbe szokott enni kekszet,babapiskótát, gyümölcsöt,túrórudit csokit nélkül.


Főzni úgy szoktam,hogy majdnem minden nap,de van,hogy két napra. Igyekszem változatosan,egy hétre példaul:főzelék fasírttal,tejszínes tészta vagy pörkölt nokedlivel,rízs rantotthallal,krumpli sült csirkecombbal,

rakott zöldség,házipizza,rántotthús salátával-krumplival, ilyesmi. Levesek,például:tojásleves,zöldségleves, húsleves, gulyásleves,ragulevesek.

2018. ápr. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én már dolgozom, kb 2 éves kora óta, de leírom, mi volt előtte.

2 naponta főztem általában. (Ételfüggő is ez, de igyekeztem hetente 2 napot csinálni, amikor nem kell főznöm.)

A főzős napokon reggel főztem, az volt a cél, hogy 10-re elkészüljek.

Ami stabil volt: reggeli, tízórai gyümölcsözés (én ilyenkor kávéztam), ebéd, ebéd utáni alvás. Uzsonnát értelmezném nassolásnak, ilyenkor szokott olysmiket kapni. Illetve ez az egy étkezés nem asztalnál történt, hanem pl séta közben, parkban padon, pogibárban, más gyereknél látogatóban, stb...

Na folytatom: napirend este: közös vacsora (apa-anya-gyerek), utána fürdés, esti mese, puszik, alvás.

A többi, hogy mikor hova mentünk, változó volt. Igyekeztem a házimunkát a reggeli órákban elvégezni (többnyire vele, mellettem volt mindig), illetve ami olyan volt, azt alvásidőben (pl felmosást mindig csak ha aludt). Sokat voltunk kint, ha jó idő volt, délelőtt is és délután is. Szinte csak esőben nem mentünk ki.

Miket főztem? Bármit, amihez kedvem volt. Nem válogatós a gyerekem. Nagyon bonyolult dolgoknak ritkán álltam neki, de így felsorolni nem tudnám.

2018. ápr. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
43%
Egyszerű dolgokat csinálok, amit mindenki megeszik a családból. Pizza, tésztafélék, rakottkrumpli. Ha nincs időm erre sem, akkor bundáskenyér, palacsinta, virsli, melegszendvics. Nálunk elég sok "nasi" fogy. Dörmi, gyümölcspüré, ropi, keksz.
2018. ápr. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Másfél évesem van és otthonról dolgozok mellette.


Hétköznap általában délelőtt játszóterezünk, vásárolunk, épp ami jön. Ebédre haza, eszünk majd alszik. Kb 2-3 órát alszik, eközben dolgozok vagy megfőzöm a másnapi ebédet. Amikor felkel, uzsonna és időtől és feladatoktól függően a lakásban vagy levegőn játszunk amíg el nem érünk az esti teendőkhöz. Ez a napi minta csak a nyugis napokra vonatkozik, minden csúszik ha találkozónk van, vagy be kell mennem irodába vagy elutazunk valahova.


Általában amúgy egytál ételeket csinálok. Rakott dolgok, lasagne, rakott krumpli, rakott karfiol, stb. Vagy ami gyors. Fél-1 óránál többet nem pepecselek a konyhában. Spagetti, fasírt, tészta ételek, csilis bab, rántott hús. Egyenlőre csak az alap ételeket csinálom, többre nincs időm. Értem ezalatt a több órás pácolásos húsokat, vagy a tegyük hűtőbe, pihentessük vagy a “karamellizáljuk” típusú kajákat. Majd azokat később... 😄

Emellett szendvicsek, zabkásák, virsli, gyümölcsök, saláták, palacsinta. Stb tízóraira, uzsira vagy vacsira.

Felsorolni is nehéz.

2018. ápr. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ötös vagyok, a nasi lemaradt.. :)


Nasi legtöbbször a köles golyó, pufi, kubu püré, Dörmi piskóta, Kubu töltött piskóta, gyümölcsös rizskorong szokott lenni. De elvétve kap túró rudit vagy más hasonlót. Szerencsére a sima csokit nem akarja megenni. 😄

2018. ápr. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
20 hónapos a fiam. Ma pl egészben sült csirke volt krumplipürével, spárgával és sajtszósszal. Fél óra alatt megvoltam vele, másfél órát sült a sütőben a csirke. Reggel már elkezdek főzni, általában 9re készen is vagyok. Szokott nasit kapni, mindenből kap amit én is eszek, ma pl gumicukrot evett 3 dt-ot. Tegnap 1 kis gombóc fagyit evett. Max 2 napra főzök amúgy, nem jó soknapos kaját enni.
2018. ápr. 29. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!