Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 21 hós kislányomnak lehet...

21 hós kislányomnak lehet valami baja (allergiára gondolok) az epertől, ha már sokszor kapott epres bébiételeket, joghurtokat, bolti gyümölcspépeket, de friss gyümölcs formájában még nem fogyasztotta?

Figyelt kérdés
Most adnék neki először epret, de nem tudom mennyire kell vele óvatosnak lenni? A magvakat le kell róla vágni?
2018. máj. 11. 16:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem vagyok szakértő, de szerintem 21 hosnak már lehet adni egészben, bébiételben nem ugyanolyan, az enyém azt már 6 hosan kapta.
2018. máj. 11. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ahány helyen nézem, annyiféle verziót olvasok, h mikortól adható. Sok helyen 2 éves kor után javasolják csak.
2018. máj. 11. 16:27
 3/5 anonim ***** válasza:
Az én lányom 19hós. Napi szinten eszi az epret, ez most a kedvence. Szerintem nyugodtan megpróbálhatod te is. Persze először csak egy keveset, majd meglátod, hogy hogy reagál rá.
2018. máj. 11. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Külön be kell vezetni, azaz elsőre csak keveset, de nem valószínű, hogy baja lenne tőle, ha más formában nem volt - de jobb óvatosnak lenni azért.
2018. máj. 11. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Egyébként 20 hónapos volt a fiam, mikor bevezettem, csak ő korábban sem kapott, mert van egyéb ételallergiája így bébiétel formában sem akartam korábban adni neki.


Ja, a magvakat nem kell levágni, a legtöbb táblázat 1,5 éves kort ír amúgy, pont a magvak miatt.

2018. máj. 11. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!