Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Sárgarépa püréből másnap még...

Sárgarépa püréből másnap még adhatok a babának?

Figyelt kérdés
Ma kezdtük a sárgarépát, kicsit sok lett maradék, ha berakom a hűtőbe másnap még adhatok neki belőle vagy inkább csináljak frisset? Nem üveges, én párolom, pépesítem neki az ételeket. Az almát még meg is ettem de a répapürét tuti nem fogom :) ill. hallottam hogy rakjak hozzá olajat,hogy ne fogja meg a székletet, de én nem mertem, akkor már inkább anyatejet ha muszáj

2018. máj. 12. 14:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Oda adhatod nyugodtan , viszont pont a sárgarépa az , amit bébiételben kellene adni , ugyanis nitrát halmozó ezért erősen mérgező lehet a babának.( az, hogy te termelted a kertben semmit nem jelent ugyanis a nyolcadik kertszomszédodtól is átjön a talajvízen keresztül a nitrát )
2018. máj. 12. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Az első válaszolótól kérdezem, mert érdekel ez a téma.

Az üveges bébiételből hogy veszik ki a nitrátot? Mármint az ugyanúgy olyan sárgarépából készül mint az amit esetleg a kertbe termel az ember.Nem?

2018. máj. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

2: kivenni sehogy, de ellenőrzik a répa nitrittartalmát és olyat nem raknak bele, amiben határérték feletti van.

A piacit is be lehetne vizsgáltatni, csak én nem tudom hol.



Kérdező, szerintem adhatod.

2018. máj. 12. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Elso vagyok, nem veszik ki , ahogy irtak utanam, hanem bevizsgaljak a nitrat tartalmat. Amit ugye otthon nem tud az ember hacsak nincs egy laboratoriuma.
2018. máj. 12. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Még annyit, hogy a bébiételben ugye minden Organic / bio, és azokat máshogy termelik. Nem kint a szabad földön, hanem külön ágyásokban. Ami nincs műtrágyázva.

Külföldön élek, az én gyerekem már nagyobb, de ettől függetlenül bio zöldségeket veszek ( itt nincsen sok árkülönbségben ), hatalmas a különbség. Pl. épp pár napja vettem bio répát, és pár nap alatt mindig megrohad. Míg a sima répa hetekig is eláll. Na vajon miért ?

2018. máj. 12. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Köszi mindkettőtöknek.Most készülök a babánkkal hozzátáplálásra és megakadt ezen a kérdésen a szemem.
2018. máj. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom mennyi idős a babad, de olajat 7 hos kor körül kell(ene) tenni a fozelekbe. Az enyém 7,5 hos, van amibe keverek olajat, vagyis inkább olaj-víz keveréken pártolom.


Nálunk is pont sárgarépa maradt először, másnap sem ette meg... úgy, hogy a párolt egész répát megkapta úgy majdnem egy egesz szálat megevett.

2018. máj. 12. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan odaadhatod a maradékot másnap, de ne abból, amiből már közvetlenül evett. Ha most kóstoltatsz, akkor egy kicsit kiveszel neki tálkába, abból adsz neki, a többit elteszed másnapra.

Olajat nem kell még tenni bele, ha még csak most kóstoltatsz, azzal ráértek majd, ha már nagyobb adagokat megeszik.

Egyébként nem elsősorban a széklet miatt kell az olaj, hanem a zsírban oldódó vitaminok miatt. Ha meg már használsz zsiradékot is az ételei elkészítéséhez, akkor nem kell hozzátenni pluszban. Persze ez majd jóval később lesz, amikor már nem csak natúran kap egy-egy zöldséget, gyümölcsöt.

2018. máj. 13. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!