Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hogy is van ez az étkezés...

Hogy is van ez az étkezés kiváltása?

Figyelt kérdés
Május 1-jén kezdtük a kóstoltatást orvos és védőnő tanácsára 2 szopizás között, 5hósan. Eddig evett almát, répát, krumplit, sütőtököt. Eddig minden ízlik neki, és 2-3 napja kb 100-150 grammot is megeszik, már keverem neki ezeket, ma megevett egy üveggel. Most ilyenkor már nem kell anyatejjel kínálnom? Vagy várjak mondjuk fél órát, és akkor még abból is eszik amennyit akar? Vagy már el kellene kezdeni vízzel kínálgatni? Most akkor kiváltottunk egy szopit? Igazából szeretném sokáig szoptatni, de ameddig nyitja a száját adok neki pépet. Persze miután már szépen bevezettem a dolgokat. Rizst/ rizspelyhet már keverhetek neki a gyümölcsbe? Kérlek ne írjátok, hogy korán kezdtük, tudom, hogy 6 hónapos kortól ajánlott, de 1 hónap után engedtem az orvos és védőnő nyomásának.. 😕 Köszönöm ha segítetek!!!

2018. máj. 16. 12:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Miért, mennyi idős most? Tápszereseket 5 hós kortól lehet, találni is nekik való pépet a boltban. De az alap az, hogy megérett-e már rá. Ha nem öklendezi ki, ha a széklete rendben van, akkor nyugodtan adhatod neki. Főleg, hogy ennyire ízlik is neki. Az étkezéssel a szoptatást kiváltod.
2018. máj. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

En úgy csináltam, hogy minden étkezés után megkínáltam szoptatással is. Ha kért, szopott is, főleg szerintem a folyadék miatt. Persze vizet is kínáltam, de kb 10 hónapos koráig nem ivott valami sokat...

Ha már nem kér cicit, akkor kiváltottad az étkezést.

5 hónaposan nem kell sietni a következő étkezés bevezetésével szerintem.

2018. máj. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Én sem gondoltam, hogy hamar kiváltok, szeretnék sokáig szoptatni. De az szinte az egészet megeszi, ha adom. Ugrál érte, cuppog, csámcsog, bejön neki. És vártam fél órát, aztán cici, és azon is csüngött fél órát, rendesen evett azt is. Ezért nem értem, hogy mikor van az, amikor már ne adjak cicit? A védőnő szerint, ha megeszik 1 üveg babakaját, akkor már vízzel kínáljam. Még nem adtam vizet, mert nem akarom, hogy a szopizás rovására menjen, és amúgy hiába evett olyan sokat,fél óra múlvamár majdnem sírt a ciciért. 5 és fél hós most.
2018. máj. 16. 17:52
 4/13 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de szerintem így el lesz rontva. Én is 5 hónaposan kezdtem a hozzátáplálást próbaként, de sokáig nem evett meg egy teljes üveggel, pedig az ő korukban még kisebb is az üveg. Csak biot akartam adni, és amit nem tudtam frissen beszerezni, inkább üvegből adtam. Ezért jól emlékszem rá. Ha a cicit még teli hassal is akarja, akkor az nagy valószínűség szerint nem a tej miatt lesz, hanem a kötődés miatt. Csak nehogy úgy járj, mint egy kérdező, hogy a gyereke minden rossz érzés miatt a cicit követeli és ő képtelen leszoktatni róla, a cicit vígasztalásnak használja. Szerintem azzal, hogy elkezdted a hozzátáplálást, ami a te döntésed volt, azzal elvileg eldöntötted, hogy kezded elválasztani. Annyira félnek és féltenek tőle a szoptatás párti anyák és ez is a riogatásba megy át, pedig az én tapasztalatom is az, hogy nagyon tudnak örülni a babák, amikor elkezdik kapni a rendes ételt. Itt ők diktálják, hogy mennyit akarnak, nálunk ez nagyon fokozatosan megy, nálatok úgy látszik "ráharapott" a kisfiad. Szerintem ha ilyen sokat eszik, a szoptatást el kellene hagyni, mert neki is különbséget kell tennie. Később gond lehet vele, hogy bármikor szopni akar majd.
2018. máj. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Egy 5 hónapos jó, hogy szopni akar, utolsó! Dehogy lesz elrontva, ha evés után cicit is kap. A hozzátáplálás fokozatos kell, hogy legyen.

Kérdező, attól nem lesz kevesebb a tejed, ha vizet is kínálsz a babának. Az enyém 15 hónapos, még naponta háromszor szopik, pedig nyilván eszik mindenfélét, és iszik is rendesen.

Mi is kb ennyi idősen kezdtük, de egy rendes adagot kb 8 hónapos korában evett meg a fiam. Kezdtük az ebeddel, zöldséggel, aztán uzsonna gyümölcs, utána tízórai, vacsora, reggeli lett utoljára kiváltva.

Ha nyűgös a cici miatt, szoptasd meg, még csak 5 hónapos.

Annak viszont örülj, hogy szívesen elfogadja az új izeket.

2018. máj. 17. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Teleeszi magát és még szopik is utána. A tied 8 hónaposan ette meg a rendes adagot, ez a baba viszont gyakorlatilag egész nap csak eszik és már most teljes adagot. Szerinted ez rendben van? Igény szerinti szoptatás, rendben. De itt már rendesen kap egy étkezést, ráadásul szokatlan módon megeszik egy teljes adagot és még utána cicizni akar. Nem azért, mert éhes. És így lesz elrontva. Te teli hassal, mikor már jóllaktál tudnál még rá tejet is inni? Szerinted miért hívják kiváltásnak? Így semmi kiváltás nincsen. A szoptatás mellé még kap jó adag kaját is.
2018. máj. 17. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Én nem gondolom, hogy mindenre cicit fog kérni. Hagyom addig szopiznin, ameddig akar, de soha nem kapott minden nyekkre cicit. Nem azon altatom el, kivéve este, akkor belealszik az evésbe, de nap közben próbálom kitalálni, hogy mi lehet az oka a szopizó jeleknek. Van, hogy a pelus, van, hogy már fáradt, de sosem sír a ciciért, csak mikor éhes, és az kb 3 óránként van, de ezt is ő alakította így, régen 2 óránként evett. Nem lehet, hogy csak a szomjúság miatt eszi a tejet, mivel vízzel nem kínáltam? És amúgy is először a vizesebb tej jön, tehát lehet csak a szomjúságát oltja, míg mikor rendesen eszik, van, hogy 1 órán keresztül is szopizik. Ded olyan is van, hogy csak 5-10 perc alatt letudja. Most akkor én már totál nem értem, hogy kell csinálni. A babakaják kb 190 grammosak, én csak a sütőtököt adom abból, minden mást én készítek neki, azok max 150 grammosak, van hogy kevesebbre sikerül. Most akkor ne adjam az egészet, ha már bevezettük?
2018. máj. 18. 11:18
 8/13 A kérdező kommentje:
Ja, és csak 5x eszik 1 nap, tehát nem gondolom, hogy egész nap eszik, pont annyiszor eszik, ahányszor kell majd. Ezt sem én alakítottam így, eleinte evett 8x majd ez csökkent 6-ra az éjszakai szopi elhagyásával és az idő kitolásával, és most már 5. A kérdés igazából azt lenne, hogy ilyenkor folyadékként még tejjel kínáljam, vagy már vízzel?
2018. máj. 18. 11:21
 9/13 F. Eszter ***** válasza:

Kínáld nyugodtan cicivel. Étkezést nem kell kiváltani, ha sokáig akarsz szoptatni.

Itt nincs kell semmi nincs kőbe vésve. Azt is csinálhtod

2018. máj. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 F. Eszter ***** válasza:
Azt is megteheted, hogy vízzel is kínalod, hadd ismerkedjen vele, és iszik, amennyit akar.
2018. máj. 23. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!