Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Glutént, hogy vezettétek be a...

Glutént, hogy vezettétek be a babának ha apuka vagy anyuka tudottan gluténérzékeny?

Figyelt kérdés

2018. máj. 23. 07:38
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

6 hónapos korában, ugyanúgy, mintha nem lennék gluténérzékeny. Én keksszel vezettem be, eleinte negyed fosfovitot reszeltem a gyümölcspüréjébe, majd felet, egészet. De nekem gyerekorvos azt mondta, 1 éves korig inkább ne kapjon nagy mennyiségben. De gondolom erről se vélekedik azonosan mindenki.

Nekem 1. szülés után alakult ki egyébként.

Tejallergiám is van mellé, az oké, hogy magam miatt eleve diézáztam de kellett pótlás, ugyanazt a tápszert kellett kapnia, mint a kórházunk többi babájának (milumil ha valami, nem sokáig kapta..)

2018. máj. 23. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nálunk a glutén nem gáz, viszont a férjem a banántól fullad. Sokkal lassabban, óvatosabban adtam ezt a gyerekeknek, majdnen egy hét volt, mire eljutottunk egy fél banánig. Szerencsére egyiknek sincs baja tőle.

Szerintem ennyi a lényeg, hogy nagyon lassan, nagyon kis adagokkal kell kezdeni, nehogy durva reakció legyen, ha a pici sem bírja.

2018. máj. 23. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
#2: csak a cöli az nem allergia, nincs azonnali reakció. Én legalábbis cölire értettem a kérdést, de tény, van aki búzaallergiás, a 2 nem ugyanaz.
2018. máj. 23. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, akkor óvatosan bevezetem neki.
2018. máj. 24. 10:46
 5/5 anonim válasza:
Én orálisan vezettem be neki. Intravénásnak nem örült volna.
2018. máj. 30. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!