Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Van itt olyan aki egy éves...

Van itt olyan aki egy éves kor után bevezette a tejet? Nem issza meg a tejitalokat 14 hós fiam, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sokadikat próbáltam ki, egyiket sem issza meg... Arra gondoltam megpróbálom a sima 3.5-ös tejet, okozhat problémát?
2018. máj. 30. 11:23
 1/7 anonim ***** válasza:
33%
Nem biztos, hogy okoz problémát, de miért inná meg a tejet, ha a tejitalt nem issza?
2018. máj. 30. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Megkóstolta őket, és azért elég más ízük van mint a tejnek... Ezért gondoltam hátha az jobban bejön neki.
2018. máj. 30. 11:36
 3/7 A kérdező kommentje:
Mármint én megkóstoltam. Elírtam előbb.
2018. máj. 30. 11:36
 4/7 anonim ***** válasza:
74%
Ahogy betöltötte az 1 évet, kapott sima tejet. 13 hónapos volt, amikor abbahagyta a cicizést, így az esti cicit felváltotta teljesen a tej. Aztán persze nem különösképpen jött be neki, néhány hét után áttértünk a vízre., majd cca 1 év alatt teljesen el is hagyta a tejet/kakaót. Utóbbit most is talán 2havota 1x kér, pedig már 7 éves (tejet egyáltalán nem iszik)
2018. máj. 30. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
57%

Ha a joghurtot, sajtot és a tejtermékeket úgy általában elfogadja, akkor nincs ezzel gond.

Az enyèm is 14 hónapos. Még szopizik. Szeretném lassan kiváltani. De nem ízlik neki se a tejital, se a tej. A kecsketej se. Nem szereti, nem erőltetem.

Minden tejterméket szívesen eszik, úgyhogy tápanyag szempontjából mindegy.


Tudom, hogy most az az ajánlás, hogy 2 éves korig nincs tej. De én ezzel nem értek egyet, minden allergén élelmiszert addig szeretnék bevezetni, amíg szoptatom.

2018. máj. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én adok tejet. Egy évesen 1.5-öst hígítottam vízzel, és kristálycukrot raktam bele, így megitta. Majd lassan kevesebb víz és kevesebb cukor ment a cumisüvegbe,itató pohárba. Kakaót most sem szereti. 1.5 éves.
2018. máj. 30. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az én lányom pont 1 éves volt amikor abbahagyta a szopizást. Próbáltunk több fajta tápszert,tejitalt de egyiket sem itta meg. Belekortyolt és ki is köpte... A gyerekorvos mondta,hogy akkor igyon tejet. Mi alapból 1,5%-osat iszunk,így ő is azt kapta. Lassan két éves lesz,reggel egy bögre tejet iszik,este kakaót.

Próbáld meg nyugodtan,ha eddig a tejtermékektől nem volt baja akkor valószínüleg a tejtől sem lesz.

2018. máj. 30. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!