Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Blw-s anyukák! Mit tesztek ha...

Blw-s anyukák! Mit tesztek ha kiüti valami a babát?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy mindent "babásítva" főztök.. De mégis.. És ha kiüti, akkor honnan tudod, hogy melyik hozzávaló volt?

Én emiatt maradtam a pépes ht-nál..



2018. jún. 3. 21:54
 1/2 anonim ***** válasza:
64%
Még soha semmi nem ütötte ki. 8 hós, ezerféle dolgot kapott már. De ha gond lenne, akkor tudnám miket evett a legutóbbi étkezeseken. Ma reggelire pl kenyeret lencsepástétommal (házi) ebédre pedig krumplit, céklát, tofut. Mivel ebből egyedül a cékla volt új, arra gyanakodnék először. A legelején nagyon kevés jutott tényleg a szájába, és csak 1-2 felé dolgot adtam egyszerre (krumplit, almát, répát, aztán trutymós kukoricakását, durum tésztát, paradicsomot). Ugyan nem követtünk pontosan semmilyen táblázatot, de azért az elv, hogy előbb a könnyebben emészthetőt, megmaradt, csak nem püréztem. És szerintem sokat számít, hogy nem eszik meg egyféléből 1-2 falatnál többet. A pürével sokkal könnyebb túlzásba esni. Még mostanában is elég neki 3-4 dobókockányi étel egyszerre (+persze igény szerint cici)
2018. jún. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
73%

Pont onnan, mint a pépesnél: mindig csak egyféle új ételt vezettem be. Ez azért nem úgy megy, hogy kiveszi a hűtőből, amit akar. (De volt már erre is példa.🤣)

Példaul: 14 hónapos. Vettem epret. Megkínáltam vele. Elsőre nem annyira jött be. Egy falat után rázta a fejét. Másnap evett két szemet. Se pötty, se más gond. Legközelebb hagytam, hogy annyi epret egyen, amennyi jól esik. 4-5 közepeset eltüntetett.

Annyi a különbség, hogy megmosom, odateszem az etetőszék tálcájára, és majd elveszi. Ügyesen harap és rág, a puha gyümölcs nem kihívás.

Nem kell neki mindig, mindenből adni, amit a család eszik. Felkínálod a lehetőséget, hogy ő döntse el, hogy mit eszik. De azt te szabod meg, hogy mi a választék.

Csirkét és zöldséget például pépesen is elég korán be lehet vezetni. Tehénejet én se adok még neki.

2018. jún. 3. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!