Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 3 nap gyümölcslé kóstolás...

3 nap gyümölcslé kóstolás után már adhatok pürét (barack)? Elsőre milyen mennyiséget szabad? Ha már ehet gesztenyét, azt mivel hígítottátok? 5,5 hónapos baba.

Figyelt kérdés

2018. aug. 8. 11:09
 1/7 anonim ***** válasza:

Barackkal kezdtetek?

Nem túl általános dolog :o

Én egyáltalán nem adtam a gyerekemnek magában gyümölcslevet, mindjárt a péppel kezdtük 1-2-4-8-16 kanál, hét végére már fél alma.


Gesztenyét vmikor 7 hónapos korában kapott először (fontos, hogy natúr legyen!). Mivel önmagában is elág "lisztes" így mindig gyümölccsel, jellemzően (nyers vagy főtt) almával higítottam. De volt, hogy (anya)tejjel.

2018. aug. 8. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A védőnő tanácsára kezdtem barackkal, mert az almalétől fájdogált a pocija. A baracktól nem. Azt mondta, ha már a barackpüré megy, próbáljam újra az almát. Azt mondta az az alma után jöhet a meggy, a szilva és a gesztenye. 6 hós kora után pedig a főzelékek (krumpli, répa, sütőtök, cukkini). Nálatok nem így volt?
2018. aug. 8. 11:30
 3/7 anonim ***** válasza:

ez engem így nagyon meglep. A barack tipikusabban okoz hasfájást. de persze lehetnek egyéni eltérések. (almát főzve is próbáltad?)

Az is meglep, hogy a főzelékféléket csak a szilva (?) és a gesztenye után javasolja.

A meggy az oké, bár mivel nincs szezonja, én már hagynám a fenébe, majd jövőre.

Szóval akkor alma, vagy hát esetedben nyilván barack, ezután adnám ÉN (a gyümölcsbe keverve első körben) a krumplit, répát, sütőtököt, fejes salátát, céklát. Ha ezekkel már nincs gond, akkor jönnének újra gyümölcsök, banán, barack (én kb itt adtam először), majd újra főzelékféle (paradicsom -kezdetben lé/püré. a paradicsomos krumpli istencsászár kaja a legtöbb babának, zöldborsó, spenót/sóska) és hús, glutén (gabonapép vagy keksz, én speciel tojásnélküli cérnametéltet adtam neki és bejött) és tejtermékek (reszeltsajt, jogurt), aztán valamikor itt következett nálunk a gesztenye, hagyma... igazából mindenféle leveszöldség... de ekkor szeritnem már csak az allergénekre figyeltem, hogy pl aprómagvas ne legyen (eper málna üvegesben jó volt, házi nem), méz, tojás ne legyen, máj csak heti 1x...


de mi korán kezdtük 3 hónaposan.

2018. aug. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Az almából csak levet kapott, mindenképpen újra próbálom. Ma adok neki 2-3 kanál barackpürét, ha elfogadja. Jó ötlet az alma párolása, ez lesz a következő, ha a barack már oké. Fagyasztott meggyet nem lehet? Mert raktam be sajátot, direkt neki.
2018. aug. 8. 12:24
 5/7 anonim ***** válasza:
Ja, ha van saját meggy, akkor lehet, persze :)
2018. aug. 8. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Befalta a barackpürét mint a huzat! Még nyafi is volt, hogy nem adtam csak 3 kanállal. Jobban ízlett neki mint a lé, pedig azt hittem elsőre kiköpi majd a pépeset. Remélem nem lesz hasfájás. A meggynek gondolom csak a húsát lehet adni. Az alma után megpróbálom.

Még egy kérdés: a glutént mikor? Mert láttam olyan bébiételt, ahol már az 5 hónaposoknak készültben is volt. Olvasni viszont azt olvastam, hogy 6-7 hó körül. Akkor most hogy is van ez? A védőnő szerint már adhatok neki.

2018. aug. 8. 14:37
 7/7 anonim ***** válasza:
Én fél évesen adtam glutént neki (tápszeres volt a kisfiam), 5-gabonás tejpéppel vezettem be, de egyesek szerint ez sem túl jó ötlet, mert ha valamire érzékeny, akkor nem fogom tudni, melyikre az 5-ből :) Van benne valami, de nekem is védőnő ajánlotta, hogy azzal vezessem be. Nem tudom, én személy szerint várnék 6 hós koráig, de ez nem jelenti azt, hogy ez a helyes, vagy hogy 5 hósan bármi baja lesz tőle...
2020. jún. 29. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!