Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mennyi gyümölcspép vált ki...

Mennyi gyümölcspép vált ki egy tízórait? Lassan 6 hós baba.

Figyelt kérdés
Kóstolt már almát és barackot is. Mindkettőből jó étvággyal eszik. Eddig odáig jutottunk, hogy 160 ml. tápszer után evett ezekből kb. 40-50 grammot. Többet is enne, de nem mertem neki adni még. Mekkora mennyiséggel hagyhatom majd el a tápszert? Hogy csináljam, csökkentsem a tápszert és növeljem a gyümölcsöt? Még csak ezt az egy étkezést váltanám ki.

2018. aug. 17. 20:57
 1/6 anonim ***** válasza:
én egy szoptatást váltottam ki a gyümölcspéppel, mivel télre esett a hozzátáplálás kezdete gyümölcsből üvegeset kapott és meg is evett egyszerre egy üveggel, max. utána kapott még anyatejet, de el szokta telíteni következő szopiig 😊
2018. aug. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
ja és még annyi,hogy én annyit adtam neki kezdetektől amennyit kért 😊
2018. aug. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Fordítva kell. Először a pépes étel, amennyit elfogad, aztán tápszer, amennyit elfogad, hogy jóllakjon. Semmi értelme jóllakatni tápszerrel aztán kóstoltatni. Akkor van kiváltva egy étkezés, ha már azzal jóllakik és nem kell kiegészíteni semennyi tápszerrel.
2018. aug. 17. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Másfél-2 deci.
2018. aug. 18. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, akkor fordítva próbálom.

Még egy kérdés: melyek azok a gyümölcsök/zöldségek, amik lazítanák a székletét? A probléma az, hogy eddig vegyes táplálású volt, könnyen kakilt. Mostanra viszont szinte teljesen elfogyott a tejem sajnos :( A tápszertől pedig nagyon nehezen kakil. Tekereg, görcsöl, alig tudja kitolni. Ezért is kezdtem 2 héttel hamarabb a hozzátáplálást. A barack jó lehet? Esetleg szilva, meggy?

2018. aug. 18. 12:07
 6/6 anonim ***** válasza:
Másik tápszer. Az még sokáig kell, minimum napi fél liter egy éves korig. Ha attól van székrekedése, nem tudod folyamatosan kajával ellensúlyozni.
2018. aug. 18. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!