Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mit javasoltok? 4 hónapos...

Mit javasoltok? 4 hónapos babám lassan hízik nagyon. Épp, hogy a havi minimum alsó határa van meg. Anyatejes.

Figyelt kérdés
Tápszert nem nagyon szeretnék már adni neki. Soha nem ivott cumiból sem. Mi tegyek? Kezdjem el a hozzátáplálást? Vagy tejpép?
2018. aug. 21. 15:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%
Az anyatej kalória és tápanyag tartalma magasabb mint a püréké, és ebben a korban még nem is érett az emesztőrendszee másra. Szoptass gyakrabban és blokkban (lll.hu - itt leirják hogy kell) , hogy a gyerek a zsíros hátsó tejhez is hozzá jusson. Étkező tápanyagban és szénhidrát an gazdagon, igyál elég folyadékot.
2018. aug. 21. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem ajánlom egyiket sem. Én azt gondolom h amíg gyarapszik addig nincs baj. A felnőttek sem egyformák. Ha elég a pisis pelenka elég a kaki pelenka, a baba jó kedélyű, alszik rendesen, boldog kiegyensúlyozott baba, akkor szerintem simán jól csinálod. Nyár van lehet kisebb az etvagya, lehet inkább iszik mint eszik. Szerintem tedd ossze a két kezed és örülj hogy anyatejes. Hidd el az a legjobb most meg neki. Én fél évesig nem adtam neki mást. Tejpepeket most kezdtem (lassan egy éves) de most is csak nagyritkán. Inkább főzök neki és eszi most már lassan amiket mi (persze babasitva)
2018. aug. 21. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Az én lányom is 4 hónapos és ő is ebben a hónapban hízott a legkevesebbet, szintén anyatejes. Kisebb súllyal született, így az első hónapokban szedett fel gyorsan sokat, most lassabban hízik. Szerintem semmiképp ne kezd el a tápszerezést, örülj hogy szopizik. A hozzátápláláshoz sem elég fejlett még az emésztése. Én is azt mondanám, hogy többször tedd mellre, és addig legyen az egyiken még ki nem üríti, hogy a táplálóbb tejhez is eljusson. Kitartást, ha szépen fejlődik nem gond ha nem olyan sokat hízik.
2018. aug. 21. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
29%
Ha a havi minimum megvan, akkor mi a kérdés? A tápszeres babákat a tápszer fújja fel azért néznek úgy ki. Miért kell csinálni problémát, ott ahol nincs?
2018. aug. 21. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

4 hónaposan valószínűleg mozogni is elkezdett már. Rugdalózik, kapálózik. Nem? Ha igen, akkor lehet csak feléli az energiát. Ezért lassul le a hízás. De ha hónapról hónapra nagyobb a súlya, akkor meg nincs baj.

Barátnőm gyereke másfél évesen épp hogy súrolja az 1 évesek átlag tömegét. Mégis makk egészséges.

2018. aug. 21. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szia. Az én babám is a minimumot hízott mindig, sőt most 11 hónapos lesz és két hónapja semmit nem hízott. Egyébként boldog, kiegyensúlyozott, izmos baba. 4 hónapos koráig volt anyatejes és utána se a tápszertől se a hozzátáplálástól nem hízott többet. Ő ilyen, na meg persze iszonyatosan gyors volt a mozgásfejlődése és lemozogja. 3 hónaposan megfordult 6 hónaposan felállt 9 és fél hónaposan elindult. Most meg már meg sem áll megy egész nap. A gyerekorvos nem mondta soha hogy gond lenne a súlyával ( most 11 hónaposan 8,5 kg) Az orvos úgy is mondaná ha gond lenne, ugye havonta úgy os kell járni státusz vizsgálatra. Ne aggódj szerintem. Mennyivel született és hány kiló most?
2018. aug. 21. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Igen nagyon sokat mozog kb 1,5 hónapos kora óta jár keze lába folyton.De tényleg. Hasról már átfordult hátra. Kaka van napi 3. Pisis sok. Szóval nem tudom

3960-al született és most 6300.

Védőnő nem mond semmit szerinte sok kaloriát eléget. Illetve,hogy van hízás és akkor ez rendben van. Csak megmondom őszintén nem tűnt magabiztosnak amikor mondta....

Persze barátnőm azt mondta,hogy nem elég kalória dús a tejem és kezdjem hozzátáplni tejpéppel mert azt is tápszer (?)

2018. aug. 21. 20:31
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen nincs. Hidd el, olyan a tejed AMILYEN A BABÁDNAK KELL. Barátnőd talán szoptatási tanácsadó? Igazán elhiszem, hogy jót akart, de szerintem jelenleg semmi szüksége a babadnak tejpepre és neked sem mások tanácsára. Ha bizonytalan vagy olvass [link]
2018. aug. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ne kezdd még el! 4 hónaposan nem érett rá az emésztőrendszere! Az én fiam is rengeteget mozgott, és a minimumot hízta. Én is aggódtam :) Aztán 5 hós elmúlt, akkor már csak 300 grammot hízott, és végülis kicsivel 6 hó előtt kezdtük.


Ha a minimumot meghízza nincs gond! Ne aggódj :)

2018. aug. 22. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi csajok akkor még várok vele. És végül is boldog kisbaba.Addig is folytatom a szoptatást😊
2018. aug. 22. 11:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!