Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » A megszokott gyümölcsökön és...

A megszokott gyümölcsökön és pár zöldségen meg a csirkemellen kívül bármit kinálok a 8 hónapos lányomnak mindentől kirázza a hideg fintorog és egy kanál után már többet nem is akar enni. Mit tegyek, hogy megszoktassam vele a többi ennivalót is?

Figyelt kérdés
Gyümölcsből eszik almát, barackot, banánt, ezekbe belekeverve szilvát illetve meggyet. A sárgarépát és a gyökeret a levesből ha kiveszem úgy nem eszi meg viszont ha enyhén sós vízbe megfőzőm úgy megeszi. Ezeken kívül semmi más zöldséget nem akar megenni csak a megszokott gyümölcsöket eszi de ennie kellene már mást is. Mit tehetnék ez ellen vagy valakinek valami jól bevált recept?
2018. szept. 4. 18:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Brokkolit, cukkinit próbáltad már? Az én gyerekeim (10 hósak lesznek a héten) imádják a brokkolit sárgarépával pl. Én náluknazt vettem észre hogy a masszívabb és/vagy apró (ám puha) darabosat nem eszik meg. Ezért a csirkét például olyanokkal kombinálom hogy cukkini, alma, saláta, tehát aminek lesz majd leve párolás után. Így mindent megesznek. Eleinre nem jöttem rá hogy az egyik miért köpi ki a másik miért öklendezik. Náluk ez volt a gond, azóta mindent megesznek amit eléjük rakok, csak a lényeg hogy pépes legyen. Remélem megoldódik a gond. :)
2018. szept. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ma próbáltuk a spenótot almával és krumplival de egy kanál utánna öklendezés fintorgás és utánna már az almát barackkal se akarta elfogadni pedig az jöhet akármikor. Brokkolit is vettem napokban próbálkozok azzal is
2018. szept. 4. 20:52
 3/7 A kérdező kommentje:
Kicsit darabos étellel annyira nincs baj mert a gyümölcsöt kicsit darabosabbra szoktam hagyni
2018. szept. 4. 20:53
 4/7 anonim ***** válasza:
A krumpli sok gyereket fullasztja. Esetleg próbáld mással keverni, pl. rizzsel és hússal. Megpróbálhatod jobban fűszerezni is az ételeit, én sót nem tettem az ételükbe (egy pici só nem árt, ha úgy eszi meg), viszont zöldfűszereket használtam (petrezselyem, kapor, esetleg pici fokhagyma).
2018. szept. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen sajnos a krumplival volt problémánk ügyeleten kötöttünk ki így azt azóta nem is adtam még neki. De akkor ezt is majd megpróbálom a fűszerezést valami akkor majdcsak sikerül csak annyira nem merek nehogy valami baja legyen. Olvastam itt már azt is, hogy valamelyik 8 hónapos már a rendes kajákat eszi de én első gyerekes anyaként sajnos eléggé bátortalan vagyok :(
2018. szept. 4. 21:55
 6/7 anonim ***** válasza:
Paradicsomos tészta? Durumból, az tojásmentes. A lányom imádja. Tejtermékekkel hogy álltok? A sajt és a joghurt nálunk hatalmas favorit.
2018. szept. 5. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Joghurtot tegnap kapott először almával hát azért jó háromnegyedét megette de amikor a leveses részhez értünk ott keveredett az alma leve a joghurttal ott azért volt fintorgás
2018. szept. 5. 08:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!