Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Igaz, hogy a babakaját, ha...

Igaz, hogy a babakaját, ha otthon csinálod nem szabad botmixerrel vagy turmixgéppel csinálni?

Figyelt kérdés
Anyósom szerint úgy belemegy a levegő és fájni fog a hasa. Ezért kézzel( villával, krumplinyomóval) lehet csak...de amit a boltban veszek azt biztos nem kézzel csinálták..vagy ez is olyan kitaláció mint hogy nem szabad mikróban melegíteni?? Mert nekem most ez legalább akkora hülyeség nek tűnik. Lehet megy bele levegő, de ne már....

2018. szept. 7. 06:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%
szerintem jó pár gyerek felnőtt már a botmixeres kaján mindenféle probléma nélkül :) egyedül a krumplit nem szabad turmixolni, mert nagyon ragacsos-fojtós lesz tőle, de a többit nyugodtan. És a mikró sem ördögtől való szerintem.
2018. szept. 7. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
92%
Nettó baromság.
2018. szept. 7. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig turmixoltam vagy botmixerrel csináltam, mikor nagyobb adagot készítettem, hűtőbe tettem és mikróban melegítettem fel, semmi baja nem volt tőle. Viszont vannak olyanok, amit tényleg csak villával törtem össze, pl. krumpli, vagy babán, a borsót levesszürőn törtem át, mert így a héja nem kerül bele, az puffaszt.
2018. szept. 7. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig botmixereztem, sose tűnt fel, hogy levegős lenne, nem is fájt sosem a gyerek hasa, pedig kicsiként hasfájós volt. Esetleg úgy tudom elképzelni a levegősödést, ha nagyon hígra csinálod, és habosra vered mixerrel, de eleve főzeléket mixelsz, nem levet.
2018. szept. 7. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Hat az en gyerekem tulelte.
2018. szept. 7. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
40%

a bormixerrel az a baj, hogy nem pürésít, hanem pépesít. Gyakorlatban azt láttam ismerősöknél, hogy ahol botmixerrel/turmixszal készült a babakaja, ott a gyermek később volt hajlandó csak darabosat enni.

Én amihez nem volt jó a villa/üveg almaresdzelő, azt sima darálóban/aprítóban "homogenizáltam". de mondjuk 6 hónapos gyereknek már csak villával törtem át a kaját.

2018. szept. 7. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
87%
Az íze biztosan nem olyan. Egyik konyhai alkotó pillanatomból botmixeres spenót lett, hát... Gyalázatos.
2018. szept. 7. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Sejtettem,hogy ez is ilyen riogatás. Én is egyszer csináltam krumplipürét a sencor turmixal. Olyan lett az állaga mint a vanília pudding 😂
2018. szept. 7. 08:46
 9/13 anonim ***** válasza:
Belemegy a levegő és fájni fog a hasa. 5 perce visítva röhögök. Ez nagyon jó. Ekkora marhaságot még nem hallottam. :D
2018. szept. 7. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Utolsó,én még csak most várom a babát,de szerintem is jó nagy marhaság,én is fogom már a hasam.

Nekem is botmixerem van,vagy aprító,biztosan így fogom én is csinálni.

2018. szept. 8. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!