Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hogy csináljátok a hozzátáplál...

Hogy csináljátok a hozzátáplálást? Hogy kell hozzátáplálni?

Figyelt kérdés

6 hónapos a babám, tápszeres. 5 hónapos kora óta kóstolgatunk ezt azt, első nap szívesen megkóstol bármit, habzsolná be ha adnám, de hasfájós még most is, úgyhogy nem merek sokat adni. Zöldségekkel szeretném kezdeni, de nem tudom, hogyan kell.

Ha pl először adok neki burgonyát egy kanálkával, másnap 2vel, 3.nap 4-el, 4.nap 8-al, akkor utána ha be szeretném vezetni a répát, akkor adok megint egy kanállal, másnap 2-vel, harmadik nap 4-el stb? S ezzrl be van vezetve? Ezutan például kezdjem keverni s megint 1-2-4-8 kanálka? Védőnő errefele nem létezik, gyerekorvos meg annyit mond, hogy fokozatosan, de nem mondja el, hogy mit takar a fokozatosan.

Ha nem eszi meg másnap ugyanazt, akkor mit tudok csinálni?

Lehet buta kérdések de fogalmam nincs, hogy kell ezt rendesen csinálni.

Leírja valaki légyszi lépésről lépésre?


2018. szept. 19. 07:59
 1/9 anonim ***** válasza:

Még nem állunk itt de leírom amit én tudok eddig (Bár hogy őszinte legyek régen ennyit se tudtak, úgyhogy sztem kicsit túl van tolva ez a dolog manapsag):

- 3 napig kóstoltatunk egy etel felet (ha elutasító elsőre érdemes anyatejjel hígítani, elvileg könnyebben fogadjak)

- új étel bevezetése érdemes reggeli órákban, ha allergiás reakciót váltana ki ne éjjel boruljon a dolog

- elsőre csak pár kis kanállal érdemes adni neki emiatt (na most én tudatlanul letoltam vele 10el is minimum, semmi baja nem lett és csak úgy cuppogott)


Ez már csak gondolati sik: ha meg akarom tartani a tejtermelest érdemes sztem szoptatás után adni neki, egy idő után teszem azt 6 honap, úgysem fedezi a szükségleteit a tej. Aztán fokozatosan csökkented a szoptatást és növeled a kaját. Én úgy tervezem h idővel majd, reggel este tej, már ha marad addig (Bár 5.5 hónaposak vagyunk és nem úgy néz ki h kevés lenne) a többi pedig mind kaja.


Nem érdemes túl aggódni, vannak amúgy hozzátáplálási táblázatok pl a nutriklubnak. De facebookon erre jó csoportok is

2018. szept. 19. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Annyit kihagytam h az a 10 kanál egy éves során történt meg, mikor már úgy üvöltött és bámulta a kajánkat, h kapott a krumplipurebol.
2018. szept. 19. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Igen vannak nekem is táblázataim, hogy mit mikor szabad adni, csak magával a menettel nem vagyok tisztában, szerintem is túlaggódom, de mint írtam nagyon hasfájós s félek, hogy egy kínszenvedés lesz az egész neki is s nekem is..

10 kanállal nem mernék adni egyből, aznap tuti nem lenne nyugtunk, lehet ha nem fáj 8 kanáltól utána mernék adnii amennyit kér, jó bátor voltál :)

2018. szept. 19. 08:23
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha ezt ilyen lassan csinálod, akkor mikor fog rendesen enni szegény? Nem kell ennyit óvatoskodni. Adsz neki első alkalommal pár kanállal, ha minden oké, másnap annyit amennyit kér, 3 naponta vezess be új zöldséget, gyümölcsöt. Először répa, sütőtök, édeskrumpli, krumpli, alma, barack mehet.
2018. szept. 19. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
29%

Én is úgy csináltam, ahogy az utolsó, nem kell ennyire számolgatni a falatokat, mert sosem fog rendesen enni.

Az első meg nem vette észre, hogy tápszeres a gyerek, csak az anyatejes hígítást nyomatja.

2018. szept. 19. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
68%

Mi barackkal kezdtünk.

1.nap 2 kàvéskanál baracklé, utàna 150 ml tàpszer

2.nap 5 kk baracklé, 150 táp

3.nap 10 kk baracklé, 150 táp

4.nap 1 evőkanál barack püré, 150 táp

5.nap 40 ml barack püré, 120 ml tàp

6.nap 60 ml barack püré, 100 ml táp

7.nap 40 ml barackpüré, 20 ml almapüré, 100 ml tàp

Ezutàn folyamatosan emeltem a gyümölcs mennyiségét, amennyit meg bìrt enni, aztàn kiegészìtettem tàppal. Kb egy hónap múlva evett meg egy egész adag gyümölcsöt. Nekünk barack volt az alap, abba kapott almát, meggyet, szilvát, banánt, majd répàt. 5 hónapos kora utàn egy csipet bùzadarát vagy fél kàvéskanàl 7 gabonàs pépet kap bele.

Ha nagyon hìg, egy mérőkanàl tàpszerrel sűrìtem.

Evés utàn vìzzel kìnàlom, nem mindig fogadja el.

2018. szept. 19. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
45%

Az egyes jól mondja de képzeld lehet tapszerrel is hígítani. Én is azzal hígítottam...


Amúgy én sem finomkodtam, ahogy itt sokan mondják. elso nap adtam neki pár kanállal, ha ennyire fontos a szám, akkor 4el, ha aznap estig nem volt baja tőle, akkor másnap már mehetett, amennyit kért.

Szerencsére nekünk jól evett mind a 2.

2018. szept. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Blw-sek a gyerekeim, szépen maguk alakították a hozzátáplálás ütemét.

Olvass utána. Ha még nem püréztetek túl sokat, akkor megpróbálhatjátok, ha tetszik.

És akkor nem kell enbyit agyalni sem. ☺

2018. szept. 19. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, ilyensmi válaszra voltam kíváncsi mint amit a 6-os válaszoló írt, a blw-ről olvastam s a családban is volt aki így etette a gyerkőcöket, de félelmetesnek tűnik, majd talán a következővel ha bebátrodom..

Egy kérdés miatt ne vesszetek össze, annyit nem ér.

2018. szept. 19. 15:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!