Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Lehet baja a babámnak? Vagy...

Lehet baja a babámnak? Vagy ekkora mennyiség még nem okoz gondot nála?

Figyelt kérdés

4 és fél hónapos a lányom. Már kóstolt pár dolgot, köztük 4 hónapos babáknak adható, vaníliás tejbegrízt.

Ezen felbuzdulva a férjem megkóstoltatta vele a joghurtos kinder tejszeletet. Nem sokat evett belőle, épp csak belenyalt a krémbe.

Ennyitől ugye nem lehet baja?



2018. szept. 20. 11:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
58%

Hu én mennyit kaptam ezért néhány ismerősömtől... "te tudod!... ha ki akarod nyirni!"

Persze mert ennyitől felfordul egy kisbaba :D


Nyugi semmi baja nem lesz ennyitől.

2018. szept. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
48%

Mi az, hogy ezen felbuzdulva? :)

Mégis miben hasonlít a kettő egymásra? A tejszelet 90 %-a még nem adható összetevő.


Egyébként majd kiderül. Tej, tojás, joghurt, glutén. Ezek az allergének benne.

2018. szept. 20. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszi :D

Azt azért reméltem hogy nem borul fel :D

Igazából a "méz" tartalma zavart mert kicsinek allergiás voltam rá, de kinőttem.

Egyébként baromi nehéz megállni hogy adjak neki mert annyira nézi ki a számból, ezért kapott tejbegrízt is.

Miután lenyúlta a csokit is, annyira nem aggódom. Az orvos szerint kimondottan jó egészségnek örvend. :)

2018. szept. 20. 11:59
 4/12 A kérdező kommentje:
2es a férjemnek kaja-kaja, ugyanaz. Úgy volt vele hogy ha ennyire meg akarja kóstolni akkor nem akadályozza :D
2018. szept. 20. 12:01
 5/12 anonim ***** válasza:
56%

És a következő lépés a sör, pálinka és a cigi lesz?

De a gyerekek ám a folyékony mosószert is csorgó nyállal képesek nézni! :)

2018. szept. 20. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Azért ez enyhe túlzás.

A méz zavart főleg, a gyermekkori allergiám miatt.

Azért ne tegyünk úgy mintha minimum egy szivart nyomott volna a szájába. :)

2018. szept. 20. 12:18
 7/12 anonim ***** válasza:
49%

Az égvilágon semmi baja nem lesz. Gondolom, nem egy egészet nyomott le a torkán.

Annyira túllihegik ezeket a dolgokat a legtöbben, hogy az már borzalom.

Annak idején a 2 hónaposom belemancsolt a tányéromba, mert az ölemben volt, amikor ebédeltünk. Mire észbekaptam volna (de mondjuk nem is törtem magam), már az egész ökle a szájában volt és cuppogta le róla a rakott krumpli szaftot. Ó, minő borzalom! Most kezdte a gimit, a vasszöget is megemészti, olyan gyomra van, legkomolyabb betegsége a bárányhimlő volt + az oviban néhány fosóshányós vírus, amit mindig az utolsók között kapott el, és 2 hét helyett 3 nap alatt túl volt rajta.

A nagyobb tesóival ugyanez a helyzet. Már felnőttek, köszönik szépen, egészségesebbek mint a nagy átlag.

2018. szept. 20. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
39%

Jezusom ezek betegek! Mi baja lenne szeremcsetlem gyereknek ennyitol?

Az enyém is megnyalta és semmi baja....

Biztos a nagyanyátok apátok is steril környezetben volt....

2018. szept. 20. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
62%

Mézet nem szabad 1 éves kor alatt adni, botulizmus veszélye miatt.

Valószínűleg semmi baja nem lesz, de legközelebb inkább ne kóstoljon tejszeletet.

2018. szept. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
23%
A piskótában van a méz......
2018. szept. 20. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!