Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hozzátáplálással kapcsolatban...

Hozzátáplálással kapcsolatban pár kérdésre válaszolnátok?

Figyelt kérdés

A lányom 5 hónapos, eddig kizárólag szoptattam, a cumit sem ismeri. Pár napja elkezdtem kóstoltatni vele az almát szoptatás után, 2 napig evett belőle 1-2 kanállal, aztán 3.nap amikor rátettem a szakálkát és már kanalaztam volna az almát vígasztalhatatlan sírásba kezdett, pedig még bele sem kóstolt. A védőnő erre azt tanácsolta szüneteltessem 3 napig, aztán kínáljam barackal.


Első sorban az lenne a kérdésem, hogy ti hol veszitek a babátoknak a gyümölcsöket? Szupermarketekben, piacon, a sarki zöldségesnél? Nálunk a biobolt nem jöhet szóba mert nincs a városunkban.


2. Az almát üveg almareszelőn lereszeltem és szilikon (megmosott, fertőtlenített) jégkockatartóba adagoltam, lefagyasztottam, ezt így majd odaadhatom a babámnak kiolvasztás után, nem fog változni az íze? Jobb lenne egy műanyag jégkockatartó vagy jó a szilikon is?


Rizst, zabot mikor vezettétek be a babátok étrendjébe, és hogyan készítettétek el neki?


Ti milyen poharat használtok amiből majd ihat vizet és nem okoz cumizavart?


Nem vagyok az a paramami de az internet bugyraiban számos ellentétes dolog kering a hozzátáplálással kapcsolatban, annyi oldalt elolvastam, hogy már teljesen bekavart, ezért inkább a tapasztalatokra lennék kíváncsi. Előre is köszönöm aki választ ad minden kérdésemre.


2018. szept. 28. 11:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
31%
Almát fagyasztani, amikor télen-nyáron van friss???
2018. szept. 28. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ez az az alma, ami itt termett a saját kertünkben, a saját almafánkon, nem tudom te hol élsz, de télen nálunk ezen a fán nem terem friss alma. Tudom honnan származik, volt-e permetezve. Ezt szívesebben adom a lányomnak. Építő jellegű hozzászólást vártam, és nem kérdést a kérdésemre.
2018. szept. 28. 11:20
 3/13 anonim ***** válasza:
20%
Nem kell annyira komolyan venni, hogy most éppen bőgni kezdett, az én lányom is csinál ilyet, aztán félóra mulva vígan eszik. Az almát nem fagyasztanám le, mert mindig lehet kapni, mondjuk mást se nagyon szoktam, télen kap, sütőtököt inkább. Ha mindenképp fagyasztani akarod, akkor nézd meg milyen műanyagból van és, hogy megfelel-e erre. Rizst szinte azonnal adtam, a bébiételében is volt, félévesen már zabpelyhet is reggelizett, rizst megfőztem neki, bele zöldség és összeturmixoltam. Cumizavarhoz nem értek, mert tápszeres.
2018. szept. 28. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
46%
Ja, amúgy a szupermarketben veszem a zöldséget, gyümölcsöt, mert messze a biopiac és tízszer annyiba kerül.
2018. szept. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
30%
nyilván az oviban sem kap majd se gyümölcsöt, se zöldséget... nagyszüleink forognak a sírjukban, egész télen volt alma, és nem fagyasztottak...
2018. szept. 28. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
52%
Nem kell azüneteltetni, hatmillió dolog miatt sírhatott. 😊 Amúgy valóban jöhet a barack. Tök jó, hogx van saját alma, de az mt akkor sem kéne fagyasztani, amíg van, addig kapja azt, aztán johet a bolti, nem lesz semmi baja. Barack után kezdd el a zöldségeket is, ne szokja meg, hogy csak édeset kap. Rizst, zabot hamar kapott, mindkettőt anyatejben készítettem először pépnek. Sima pohárból iszik 5 hónapos kora óta, 2 hét alatt megszokta, nem megy mellé semmi. Műanyag persze. 😊 Egyébként csak az elején ijesztő a kóstoltatás, pár hónap múlva már tök laza leszel, ne izgulj!
2018. szept. 28. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igen, tényleg elég ijesztő ez a kóstoltatás téma, össze vissza lehet hallani hogy ha túl későn/korán kezded akkor allergiás lesz erre meg arra biopiacon vásárolj stbstb... már az ember azt se tudja mit higyjen el.
2018. szept. 28. 11:41
 8/13 anonim ***** válasza:
26%

Ne viccelj már!

Van saját almát, de nem tudod, hogy hogy rakhatod el feldolgozás, fagyasztás nélkül a tél végéig, amikor az alma a legkönnyebben tárolható gyümölcs?

Hány és vagy 10?

2018. szept. 28. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
58%
Hűha, micsoda segítőkészség, túlzásba ne vigyétek....
2018. szept. 28. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
58%

Nyugodtan lefagyaszthatod, ha már kemény, szedd ki a jégkockatartóból és tedd dupla fagyasztózacskóba, akkor nem veszi àt a szagokat, nem hullik rá jég stb.

Rizsből, zabból én natúr gabonapépet vettem (dm), nem azért, mert lusta vagyok megfőzni 1 kanállal, hanem mert a botmixer csak kavarta meg dobálta, nem tudtam rendesen pépesìteni. Rizset elvileg 4 hónapos kortól kaphat, a zabot a glutén miatt pici mennyiségben 6 hónapos korig ajànlott bevezetni.


Pohàrral nincs tapasztalatom, tápszeres a babám, cumisüvegből issza a vizet. Úgy tervezem, hogy rendes pohárból fogom megtanìtani inni, szerintem felesleges kör a csőrös meg tanuló meg mindenfajta pohár. Aztán majd kiderül.....

2018. szept. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!