Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Manapság már ciki huszonévesen...

Manapság már ciki huszonévesen szülni?

Figyelt kérdés
23 évesen szültem a lányom. Ha megyünk a babakocsival az utcán, mindenki bámul, hosszan utánunk fordul. Sokszor látom, hogy néznek és csóválják a fejüket, felhúzzák a szemöldöküket ha látnak az emberek. Ha boltban vásárolunk sokszor rákérdeznek mennyi idős vagyok, hogy máris babám van. Volt rá példa, hogy be is szóltak az utcán. Sokszor érzem, hogy egyáltalán nem vesznek komolyan. Mindez frusztráló egy idő után, pedig egyáltalán nem viselkedem/öltözködöm gyerekesen.
2018. okt. 3. 13:34
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
87%
Én egyre inkább azt tapasztalom, hogy sokan huszonéves korban szülnek. Én is 23 évesen szültem, az egyetem után férjhez mentem, egy évet dolgoztam és megszületett a kisfiunk. Mi mindig fiatalon szerettünk volna szülők lenni, a férjem 4 évvel idősebb, mint én. A tesót is szeretném még 30 éves korom előtt megszülni.
2018. okt. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%

Szrd le

Egyébként pont hogy nem ciki mostanában már semmi igazából

Úgyhogy ne érezd magad emiatt szarul

2018. okt. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%

"Ha boltban vásárolunk sokszor rákérdeznek mennyi idős vagyok, hogy máris babám van."


És amikor mondod, hogy 23, akkor mit válaszolnak, hogy reagálnak?

Nem lehet, hogy fiatalabbnak nézel ki a korodnál? Ha csak 4-5 évvel tűnsz kevesebbnek, már simán nézhetnek tinédzser szülőnek.

2018. okt. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
72%
Sajnos én is ezt veszem észre. Akkor lennék valaki az ilyen emberek szemében, ha legalább 3 diplomás lennék, lenne 10 éves munkatapasztalatom, és hatalmas karrier lenne a hátam mögött. Nem tudom, valahogy ennek a gondolata nem boldogít engem. Sokkal inkább boldogít, hogy itt a babám a hasamban 24 éves létemre, és hogy a fiatal energikus éveim gyerekneveléssel fognak teli, nem pedig 40 évesen kimerülve kezdek bele. Én elfogadom, ha valaki karrierista, és nem látja magát pelenkát cserélve, de ez visszafelé nem működik.
2018. okt. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
70%

21 voltam, mikor az első született. Nagyon sokszor éreztem, sőt érzem ugyanezt, amit írsz. Főleg mostanában, 24 vagyok és 36 hetes kismama az kistesóval.

Viszont rohadtul nem érdekel. 😉

Én tudom magunkról, hogy megfelelő körülmények között vállaltuk a gyerekeinket, mindenünk megvan mind anyagilag mind érzelmileg, tehát mindent neg tudunk nekik adni, amit csak szeretnénk.

Még azt is, amit mondjuk egy 35-40 évesen szülő anyuka nem fog tudni koránál fogva. Pl, én még biztosan fogok tudni futni az unokáim után. 😊

A legtöbb furcsán ránk nézőnek valószínűleg azzal lenne baja, hogy aki fiatal, az biztosan a semmire szült. Van ilyen is persze. De egyébként meg ahhoz sem lenne senkinek semmi köze!

2018. okt. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
82%

Vannak akik számára ez "nem normális"

Én 23 vagyok és 6hónapos terhes, már most látom hogy vannak akik furán néznek rám. Bár talán az miatt is hogy fiatalabbnak nézek ki. Na de nem érdekel, nem gondolom hogy bárkinek joga lenne ez alapján elítélni.

Évek óta együtt vagyunk a párommal, megvan mindenünk, a babának is meg lesz. És érettnek érzem magam és felkészülten az anyaságra.

Mellesleg a doki szerint pont megfelelő korban vagyok.😊

2018. okt. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
86%

"Sokszor érzem, hogy egyáltalán nem vesznek komolyan."

Kérdező, szerintem te nagyon gátlásos lehetsz. Egy 23 éves embert is komolyan vesznek, ha olyan fellépése. És ez a gyerektől független dolog.

Nekem, nagyvárosi embernek az is furcsa, hogy boltban megkérdezik (akár eladó, akár másik idegen vásárló), hogy hány éves vagy. Eszembe nem jutna idegen emberek korát firtatni nyilvános helyeken.

Van egy olyan gyanúm is, hogy csak te érzed úgy, hogy mindenki téged bámul. Az emberek bámulnak erre-arra, megnézik a különlegesen szépet és a különlegesen csúnyát.

Lehet, hogy téged, mint 23 éves jó nőt bámulnak meg. Nekem, férfiként, pl. ez lenne a legelső gondolatom. :-)))

2018. okt. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
85%
manapság aki 25előtt szül, az otthon a gyerekszobába teszi, ezért ciki. ha van munkád, pénz, lakhatás, normális kapcsolat, akkor nem. ha ezek nincsenek meg 30 felett, akkor is ciki
2018. okt. 3. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan már, én mondjuk örülök neki, hogy 36 évesen szültem és nem 23 évesen, de hidd el, aki meg öregebb arra azért néznek furán, már ha fogékony vagy az ilyesmire, mert engem pl. semmennyire se érdekel mások véleménye, így észre se venném ha valaki rosszallná a koromat.
2018. okt. 3. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%
Akármerre járok a babámmal (szülésfelkeszitő, babamasszazs tanfolyan), a 25 évemmel mindenhol én vagyok a legfiatalabb. Nálunk is megvolt minden a gyerekvallalashoz, tartós, jó kapcsolat, van egy diplomám, nyelvvizsgaim, fix munkahelyem ahova visszavarnak, mégis mindenki csodálkozik, hogy már most... Valahogy van egy ilyen felfogás, hogy a gyerek előtt élni kell és akinek gyereke van, arra rá is huzhatjak a vizes lepedőt. Én úgy érzem, hogy ennél jobb időpontot keresve sem talalhattunk volna rá, még energikusak vagyunk, nem teher az esti felkelés, ha majd nagyobb lesz tudunk vele aktívan játszani, kirándulni, stb. Én sem tudom elképzelni, hogy 40 évesen vagjak bele a dologba. Ezzel nem a 40 éveseket akarom bántani,ez mindenkinek saját döntése. Az ismeretségi körömben viszont sokszor nem adottak még a feltételek. Van, aki még tanul, saját lakásra gyűjt, vagy éppen most kezdett el dolgozni és még korai lenne. Az a baj, hogy az emberek nem tudják élni hagyni egymást. Ha huszonévesen szül fiatal, ha 30 felett akkor biztos karrierista, "minekazilyennekgyerek", 40 évesen még öreg, és különben is, akkor már nagyobb az esélye a genetikai rendellenességeknek, ha tápszeres a baba, biztos önző mert a mellét félti, de nyolc hónapos gyereket már minek szoptatni... és ezt lehet ragozni a végtelenségig. Sokkal egyszerűbb másokat vegzálni, mint a saját szomorú valóságukkal szembesülni.
2018. okt. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!