Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Nem eszi a zoldsegeket, mit...

Nem eszi a zoldsegeket, mit csinalok rosszul?

Figyelt kérdés
5,5 honapos babam csak a gyumiket eszi meg ,probaltam repat ,krumplit ,spenotot es meg sorolhatnam ,ki kopi.Azt mondtak,h feladom es azert nem,eroltessem.Eroltetesbol az lett h kihanyta .Hat koszonom ez a megoldas nem jo ,valami okossag?
2018. nov. 5. 11:48
 1/10 anonim ***** válasza:
Magában adod a zöldségeket? Keverd őket a gyümölcsökkel, hátha kicsit édesebben elfogadja. Az almát pl mindenhez lehet nagyjából keverni. A burgonya nálunk se csúszik, hiába rakok mellé bármit, pedig már 7,5 hónapos.
2018. nov. 5. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Próbáltad vegyesen adni azokkal, amiket már bevezettél? Ha almát már eszik, adj hozzá egy pici krumplit/répát és ha elfogadja, folyamatosan emeld a zöldség arányát a gyümölcséhez képest.


Elég sok mindennel próbálkoztál már ahhoz képest, hogy 5,5hós, szóval egyébként simán ráértek, lehet h még nem érett meg rá, ennyi.

2018. nov. 5. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja és erőltetni nem szabad. Megutálhatja az egész kanalazást, aztán még jobban szenvedsz vele.
2018. nov. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem eröltettem soha semmit. Minek? Ha nem kell a répa, adjál neki almát, vagy a kettőt összekeverve, lehet, hogy 2 hét, vagy 1 hónap múlva enni fogja, változik az ízlésük.
2018. nov. 5. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Bőven ráér még, hogy megszeresse. Próbáld újra pár hét elteltével ugyan azokat a zöldségeket, amiket eddig nem fogadott el, lehet akkor már enni fogja. Gyümölccsel keverve is próbálhatod.

Semmiképp ne erőltesd, csak megutálja tőle az evést.

2018. nov. 5. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Koszi ezt meg megprobalom.Mert csak azt hallom mindenkitol ,h ez nem normalis ,mert bezzeg az o gyereke megeszi es en rontom el.Es csak siman megtori villaval a krumplit vagy barmit es es eszi.
2018. nov. 5. 11:56
 7/10 A kérdező kommentje:
A doki ia sietteti ,h mar ezt is kene azt is kene.Hat nem erti meg h nem kell
2018. nov. 5. 11:59
 8/10 anonim ***** válasza:

Sütőtököt vagy édesburgonyátbpróbáld, mindkettő jó édes, és szezonja is van. Bőven ráér még sokfélét enni.

A doki miért erőlteti ennyire a hozzátáplálást? Nálunk a védőnő ilyen, szerinte három naponta be kell vezetni valami újat. Ja, és szerinte már 3 étkezést ki kellett volna váltani. Hét hónapos a kislányom, egyszer eszik főtt kaját. Próbáltam kétszer adni neki, fájt a hasa. Na, azóta én csak bólogatok a védőnőnek, és csinálom, ahogy nekünk jó.


Még annyi jutott eszembe, hogy tegyél a zöldséghez egy kis anyatejet vagy tápszert, esetleg natúr gabonapelyhet, hogy lágyìtsa az ìzét.

2018. nov. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nézd meg milyen bébietelek vannak és onnan lehet lopni ötletet, mit mivel keverj.


Babák az édesebb ízt szeretik. Semmit ne eröltess. Nálunk még most is tart a kóstolás pedig már 4 évesek!

Most jutottunk el oda, hogy kelbimbo...


Ha valamiről azt hiszed nem szereti, ne adj pár hétig, de utána mindig próbáld. Ha megint nem szereti 1 hó múlva megint próba.


Nekem az vált meg be hogy a kanalat nem nyomtam a szájukba csak elé tettem és ők megnyalták bekaptak. Így mindent meg mérték kóstolni mert tudta hogy nem tomom bele.

2018. nov. 5. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Fiam 5,5 hónaposan nem ette meg a brokkolit. Mást igen. 1 éves koráig nem adtam neki. Akkor megette.

Amit nem szeret, nem kell erőltetni. Te örülnél, ha kényszerítenének, hogy egyed meg, amit ki nem állhatsz?

2018. nov. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!