Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mikortól lehet hozzátáplálni?

Mikortól lehet hozzátáplálni?

Figyelt kérdés
Azt hittem 6 hónap de itt más kérdéseknél látom, hogy másoknak az 5 hónapos gyereke már mindenféle gyümölcsöt eszik 🤔
2018. nov. 5. 14:15
 1/5 anonim ***** válasza:

Az ajánlás most 6 hónap.

Én 5 évvel ezelőtt 4 hónposan kezdtem a fiamnál a kóstoltatást.


De elég egyénfüggő.

2018. nov. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Most elkezdték újra nagyon ajánlani, hogy 4 hónaposan. A kislányomnál 3 és fél éve 6 hónapos kor volt az ajánlás, én aszerint kezdtem el. Nagyon jól bevált. Most várom a másodikat, nála is megpróbálok mindent ugyan úgy csinálni, már ha nem lesz valami, ami keresztül húzza ezt.
2018. nov. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

1-es vagyok, nálunk a 4 hónap vált be nagyon. Ha lenne még egy gyerekem, annál is 4 hónaposan kezdeném.

(ezért is írtam, hogy egyénfüggő)

2018. nov. 5. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én négy éve és most is négy hónapos korukban kezdtem. Az első tápszeres a második anyatejes.
2018. nov. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A jelenlegi WHO ajánlás 6 hónapos korig a kizárólagos szoptatàs. 6 hónapos korra kezdenek el termelődni a szilárd táplálék emésztését segítő enzimek. A személyes tapasztalatom, hogy 4-5 hónaposan el lehet kezdeni 1-1 falatot kóstoltatni, ha a baba egyértelműen érdeklődik a "rendes" kaja iránt. Ha nem lehet lerobbantani a ciciről, akkor nem érdemes erőltetni a hozzátáplálást.
2018. nov. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!