Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Ti mennyiben tértetek el a...

Ti mennyiben tértetek el a hozzátáplálási ajánlattól, táblázattól?

Figyelt kérdés
2018. nov. 20. 12:29
 1/8 anonim ***** válasza:
71%
Milyen táblázat? Nincs egységes. Svédországban 6 hónaposan lazacot adnak, Olaszországban parmezánt, ahol én lakom zöldségekkel kezdenek. Magyarország borzasztó elmaradott ebben is, az édes gyümölcs az első, aztán meg csodálkoznak hogy két évesen a gyerek nem eszik meg semmit. Javaslom nézz nyugat-európai, amerikai táblázatokat.
2018. nov. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
57%

Èn sem Mo-n élek, mi is zöldséggel inditottunk.

Minden ország azt adja ami nála annak idején megtermett szinte minden évszakban.

2018. nov. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az elején mentünk szépen sorban, aztán ahogy kezdtem megnyugodni, mert mindenre jól reagált, kicsit lazultam. Pl brokkolit és káposztát jóval előbb kapott, mint “kellett volna”. A durvább allergénekre figyeltem, 8 hónaposan kezdtük a joghurttal a tejtermékeket, de pl hőkezelve már kapott tejet is 10 hónaposan (sajtos muffin). Tojásnál is a sárgája után 2 héttel már kapott fehérjét is, de a sárgával megvártuk a 10 hónapot. Szóval alapvetően figyeltem, de nem is óvatoskodtam túl a dolgot. A másodiknál is így tervezem. 😊
2018. nov. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Tényleg érdemes külföldi ajánlásokat is nézni.

Egyik gyerekem tél végén a másik ősz legelején született.

Mind a kettő a szezonális zöldséget majd gyümölcsöt kapta először. Tehát pl. az egyik 6 hónaposan az elsők között kapta a sütőtököt, a másik 1 éves korában evett először.

2018. nov. 20. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nincs olyan táblázat, amely megmondaná, hogy a te gyereked mire lesz érzékeny, csak te tudod kitapasztalni. Az enyém pl. a banánt nem bìrja, pedig az az elsők közt adható. Brokkolitól, cseresznyétől, szilvától semmi baja, a banántól meg puffad, görcsöl.

A fokozatosságra és az allergénekre odafigyelek.

2018. nov. 20. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

5honaposan san kezdtük.

Repaval, aztán jött a burgonya, sutototok, édesburgonya, cékla, rebarbara, meggy,alma, őszibarack. Nyáron találtunk hozzá, vagyis akkor kezdtük. Ebben szerencsénk van/volt.


Én előbb adtam neki pl a banánt, körtét, cukkinit, karfiolt. De semmi baja nem lett.

Most 9honapos és evett nemrég kevés porit tésztával meg egyszer ananaszt. Ananász is olyan h védőnő 18honapos kort modnott, míg orvos 6honapost. Na ő tegnap kapott. Porit meg tarhonyaval nem is tésztával. Most jut eszembe :)


A glutént a Milumil 6gabonas tejpeppel vezettem be. Kevertem a milupa vaníliás hoz minden nap egy hétig kicsit többet. :)

2018. nov. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
55%
Mindenben.
2018. nov. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Egy dologban, nem kaptak tejet 3 éves korukig. Nem allergiások semmire:)
2018. dec. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!