Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Miért ilyen éhes? Mit kéne adnom?

Miért ilyen éhes? Mit kéne adnom?

Figyelt kérdés

13 hónapos a babám.Szerintem sokat,és nagyon jól eszik.Az éjszakát már kb 3-4 hetes kora óta átalussza,de egy hónapja elkezdett újra kelni éjszaka.Ilyenkor próbálok vizet adni,de látom hogy éhes,ezért kap tejet,amit pár perc alatt meg is iszik,tehát tényleg éhes.Leírom mit szokott enni egy nap:

éjszaka 3-4 körül:240ml tej

reggeli 7-8:zabpehely sok gyümölccsel 250ml kb

10-11 körül:240ml tej

ebéd1-2:fözelék hússal vagy hallal vagy tojással

250-300ml

uzsonna:pirítós sajttal vajjal vagy sonkával,tonhalkrémmel,tojáskrémmel és/vagy joghirt gyümivel

vacsi 6-7:tészta vagy tejbegríz (cukor nélkül)gyümivel vagy valami főzelék de más mint ebédre.250-300ml

(ha nincs teljesen pürésítve,mint például tészta akkor egy teli babatál az adag)

nagyjából így néz ki egy napunk.Szerintetek miért éhes?Ez kevésnek tűnik?Amúgy kb 14 kg körül van és 80 cm.Kis husi de nem kövér.



2018. nov. 24. 05:13
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
33%
Gratulàlok a kis zabagéphez! Annyit fogyaszt, mint platós Zil hegymenetben, de ne izgulj ez nem baj. A lányomnak is kb ilyen fogyasztása volt, de mindenki azt mondta, hogy ez nem baj. Sokat evett, mégtöbbet aludt. Ha tartod magad a napirendhez, akkor nem leszel olyan fáradt se. Most már ovis a lábyom és reggelente 7:00-kor, úgy kell kirobbantani az ágyból. Olyan alvókája van, mint a medvének.
2018. nov. 24. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

#1 A te lányod hány kg volt 1 évesen?És most?igen tenyleg szerintem is jó evő,ezért csodálkoztom,mikor újra elkezdett kelni.Igazábol nem magam miatt zavar,hogy fáradt vagyok,csak kicsit bűntudatom volt hogy valamit rosszul csinálok,hogy ilyen éhes.De akkor valószínű csak kis zabagép.😂

Amúgy napközben jól alszik 3-4 órát és este 7-8 tól reggel 7-8 ig kb.Éjszaka is mikor megébred,csak megissza a tejet és alszik tovább...

2018. nov. 24. 05:42
 3/21 anonim ***** válasza:
Az én lányom ugyanezt csinálta. Átaludta az éjszakát aztán, 1 éves kora körül viszont minden éjjel keltett minket, nem zavart különösebben, adtunk neki 180 mili tápszert és aludt is tovább, mostanában kb. heti egyszer kel fel éjjelente, másfél éves és 11-12 kg, 1 évesen 10 kg körül volt.
2018. nov. 24. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Este nem adsz neki tápszert/tejet? Szerintem azt érdemes lenne.
2018. nov. 24. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Az én gyerekiem sinlac-kal dúsított tápszert kaptak vacsorára es aludtak reggelig. Egyiks sem volt kövér, 1 évesen 10-10,5 kg. A főzelék kevés vacsira, hamar megéheznek tőle.
2018. nov. 24. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Amit tejnek irtam az igazábol tápszer/tejital 1-3 éveseknek rosszul írtam.Sima tejjel csak főzök,pl zabpehely,tejbegríz,szószok stb...

Este gondoltam,hogy adok tápszert újra,de mivel 6-7 körül vacsizik elég sokat,és 8kor fekszik,nem éhes akkor még nem issza meg.Próbáltam párszor.ment a zöld kéz mindenki ek.

2018. nov. 24. 08:28
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Én este 120-at adok neki, mert a vacsi miatt többet nem iszik meg.
2018. nov. 24. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
72%
Neki még lefekvés előtt kellene innia tápszert/tejitalt. Egyébként rengeteget eszik és akkora a súlya, mint egy átlag 3 évesnek. Egyértelműen túlsúlyos.
2018. nov. 24. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Nekem 2 és fél évesem 14-15 kg és 94 centi és nem vékony.

Tej az tápszert/tejitalt takar vagy tehéntejet adsz neki?

Ha utóbbi az nem elég tápláló neki, jobb lenne tejital.

Tésztát se minden nap kéne adni neki vagy inkább teljes kiörlésű, illetve inkább teljes kiörlésű pékárú.

Lefekvés előtt is kéne neki még a tápszer és akkor nem kelne éjszaka.

Inni mit iszik egész nap?

2018. nov. 24. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

#8 én úgy tudtam evben a korban az a lényeg , hogy meglegyen a 400-500 ml tápszer/tej a 24 óra alatt.vagy rosszul tudom?

A súlyával kapcs. meg a védőnő azt mondta rendben van,husi de nincs elhízva.én is és az apukája is nagyon magasak vagyunk.Mivel nem kap édességet édesített joghurtot kekszet nasit,a védőnő csak annyit mondott a mennyiségről,hogy annyit adjak amennyit kér....

2018. nov. 24. 09:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!