Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Kedves Anyukak.5 hónapos a...

Kedves Anyukak.5 hónapos a kisfiam. Sajnos refluxos, és tejallergiás. Par kérdésben tudnátok neked segíteni?

Figyelt kérdés

Milyen ételeket/ gyümölcsöket adhatok neki! Tápszeres a kisfiam, Novalac a neve amit eszik.

Hogyan kell elkezdeni a hozzátáplálást? Csak vizet ihat, vagy teát is? Nagyon koszonom :)



#Baba-reflux
2018. nov. 30. 20:59
 1/8 anonim ***** válasza:

Minek kapkodsz?

A reflux éppen eléggé megviseli a gyomrot, nyelőcsövet, nem kell elsietni.

2018. nov. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem kapkodom! A gyermekorvos mar 4 honapos koratol ajanlotta a hozzataplalast! Azert mertem megkerdezni! Egyebkent kap savlekotot. Es gastrotusbabyt is. Csak kivancsi voltam!
2018. nov. 30. 21:20
 3/8 A kérdező kommentje:
Sot gasztron is voltunk es ajanlottak is hogy mivel refluxos 4 honapos kezdjuk el, mert a bebietel illetve a zoldseg/ gyumolcs felszivja a savat. Nekem ott azonnal a mellehusat mondtak hogy azzal kezdjem ! Erdekesnek tartottam . De most szeretnem elkezdeni:)
2018. nov. 30. 21:22
 4/8 anonim ***** válasza:
61%

A gyümölcs felszívja a savat??

Hát az éppenhogy savas legtöbbször. Pl. az alma, amivel a legtöbben kezdik...

De te tudod.

2018. nov. 30. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ugy ertettem hogy a tapszer nem szivja fel a savat. Az almat pont hogy kerulni kell mert savas. Miert irsz ide ha nem erted az egeszet? Koszonom
2018. nov. 30. 21:29
 6/8 anonim ***** válasza:
61%
Akkor rajta. Nekünk csak rontott a refluxon a hozzátáplálás, pedig nem 5, hanem 6 hónaposan kezdtük. 8 hónaposan érett meg rá.
2018. nov. 30. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
70%
Nálunk csak 3 hónapos korig tartott a reflux, 5 hónaposan elkezdtük a hozzátáplálást, az almát kihagytuk, semmi gond nem volt, nyugodtan adhatsz neki bármilyen zöldséget, gyümölcsöt, szerintem nem érdemes hússal kezdeni, túl nehéz, a víz, vagy a tea lényegében ugyanaz, bármelyiket adhatod, ha rosszul van a teától, akkor adj vizet neki.
2018. nov. 30. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én vizet adnék. Ha rászokik a teára (ami amúgy savas), később nem fogja meginni a vizet.
2018. dec. 1. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!